بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگبررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ  جدیدترین مدل پرچمدار شیائومی است و گام های بزرگی برای برداشتن دارد ، با توجه به اینکه مدل قبلی خود ،

Mi 10 Ultra ، یکی از بهترین گوشی هایی بود که ما برای دوربین در سال ۲۰۲۰ آزمایش کردیم.

در مقایسه با Mi 10 Ultra ، مدل جدید چند تغییر مهم در بخش دوربین ارائه می دهد. با ۱/۱.۱۲ ″ ، سنسور ISOCELL سامسونگ در دوربین اصلی کمی بزرگتر از نوع ۱/۱.۳۲ used استفاده شده در سال گذشته است و از نظر اندازه به سنسورهای موجود در دوربین های فشرده علاقمند مانند سری RX سونی نزدیک می شود. سنسور جدید همچنین فوکوس خودکار Dual Pixel Pro را ارائه می دهد که هر پیکسل را به صورت عمودی و مورب (در مقایسه با عمودی در سیستم های استاندارد دو پیکسل استاندارد) برای اندازه گیری کنتراست تقسیم می کند.

علاوه بر این ، سنسور جدید بسته به صحنه یا مورد استفاده می تواند از روش های مختلف HDR استفاده کند. Smart ISO Pro از یک ضبط واحد استفاده می کند ، اما هر پیکسل دارای دو بازخوانی با افزایش تبدیل متفاوت است که دوربین فوراً آنها را برای ایجاد یک تصویر با دامنه دینامیکی بالا ترکیب می کند. دستگاه عمدتا از این حالت برای گرفتن تصویر پیش نمایش ، برای صحنه هایی با محدوده دینامیکی متوسط و برای فیلمبرداری استفاده می کند.

Mi 11 Ultra از حالت HDR مبهم برای صحنه هایی با کنتراست بالاتر استفاده می کند. در این حالت سنسور چندین فریم را ضبط می کند و سپس آنها را برای نتیجه بهینه ادغام می کند در حالی که مصنوعات شبح را به حداقل می رساند.

از دیگر ویژگی های برجسته دوربین می توان به سنسور زمان پرواز (ToF) اشاره کرد که سیستم AF برای تمرکز روی سوژه های نزدیک ، به عنوان مثال در عکس های عمودی ، از آن استفاده می کند. در عکس های شبانه در ترکیب با سیستم دو پیکسل روی سنسور کار می کند. همچنین یک سنسور دمای رنگ چند طیفی برای کمک بهینه سازی تعادل رنگ سفید و ارائه رنگ وجود دارد.

در حالت فیلمبرداری ، دوربین می تواند فیلم های ۸K را با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه و ۴K را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه ضبط کند. در تنظیم دوم نرخ فریم متغیر است و در نور کم Mi 11 Ultra به طور خودکار نرخ فریم را برای کنترل بهتر نویز به ۳۰ فریم در ثانیه کاهش می دهد. حالت ویدئویی Superlight آن برای ضبط ویدئو در شرایط کم نور تا سطوح بسیار کم نور زیر ۱ لوکس طراحی شده است. کاربر باید آن را انتخاب کند و تحت پروتکل تست ما قرار نمی گیرد. این امر در مورد صفحه نمایش همیشه روشن در پشت دستگاه نیز صادق است ، که می تواند برای پیش نمایش و عکاسی سلفی دوربین عقب یا اعلان ها استفاده شود. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد یک حالت صرفه جویی در مصرف برق فوق العاده را فعال کنید که صفحه اصلی را خاموش می کند.

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

مشخصات دوربین اصلی:

 • Primary: 50 MP 1/1.12″ Quad-Bayer sensor, 1.4μm, 24 mm-equivalent lens with f/1.95 aperture, Dual Pixel Pro AF and OIS
 • Ultra-wide: 48 MP 1/2-inch sensor, 0.8μm, 128° lens with f/2.2 aperture
 • Tele: 48 MP 1/2-inch sensor, 0.8μm, 120 mm-equivalent lens with f/4.1 aperture, OIS
 • LED flash
 • Video: 8K 4320p at 24 fps, 4K 2160p at 30/60 fps (2160p/60 fps tested)
 • Multispectral color temperature sensor
 • ToF sensor
 • Qualcomm Snapdragon 888 chipset

با امتیاز کلی دوربین DEXOMARK 143 ، Xiaomi Mi 11 Ultra بهترین نتایج آزمایشی را که تا به حال برای دوربین گوشی های هوشمند دیده ایم ارائه می دهد و در رتبه بندی رتبه اول را به خود اختصاص می دهد. همچنین برای رتبه بندی های فرعی عکس و فیلم نمرات بالایی کسب می کند و برای زوم در رتبه دوم قرار می گیرد.

نمره عکس ۱۴۸ بر اساس عملکرد مداوم عالی در تمام دسته های آزمایشی است. دوربین در هیچ زمینه ای فرسنگها جلوتر از رقابت نیست ، اما به سادگی در همه آنها بهترین است.

میزان بافت/نویز برجسته است ، با جزئیات خوب و سطح نویز کم تقریباً در همه شرایط عکاسی. فقط در مورد سوژه های متحرک برخی از دست دادن جزئیات را مشاهده کردیم. نوردهی خوب است و محدوده دینامیکی بسیار وسیع تضمین می کند که دوربین جزئیات خوبی را در تاریک ترین و درخشان ترین قسمت های فریم ثبت می کند – مگر اینکه در شرایط بسیار کم نور ، زمانی که ممکن است برش ایجاد شود ، عکس بگیرید.

یک سیستم فوکوس خودکار سریع و دقیق به تمرکز سوژه های متحرک کمک می کند و تصویر پیش نمایش تقریباً به خروجی نهایی نزدیک است ، که به قاب بندی و ترکیب بندی کمک می کند. آزمایش کنندگان ما همچنین از عملکرد بزرگنمایی روان در پیش نمایش لذت می بردند. تصاویر به طور کلی رنگ خوبی را نشان می دهند ، اما گاه به گاه رنگ صورتی یا نارنجی در نور روز و در زیر نور محیط داخلی نمره رنگ را کمی پایین می آورند. مصنوعاتی مانند شبح ، aliasing ، هاله و کوانتیزاسیون رنگها نیز گاهی قابل مشاهده هستند ، اما برای اکثر کاربران مسئله چندانی نخواهد بود.

Xiaomi Mi 11 Ultra در زمینه Zoom نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. در ۱۰۰ ، به لطف یک دوربین فوق عریض عالی با میدان دید بسیار وسیع و محدوده دینامیکی بسیار خوب ، تنها یک امتیاز پایین تر از نمره برتر فعلی دارد. لنز تله اختصاصی جزئیات بسیار خوبی را در محدوده بزرگنمایی ثبت می کند ، اما مصنوعات تلفیقی که در برخی از تنظیمات زوم قابل مشاهده هستند ، فضایی برای بهبود می گذارند.

نوردهی خوب و دامنه دینامیکی بسیار وسیع در این عکس داخلیدوربین فوق عریض میدان دید بسیار وسیع و محدوده دینامیکی عالی را ارائه می دهد.

شیائومی Mi 11 Ultra با نمره ۱۱۷ ، شماره ۱ جدید ویدیو است. مانند دوربین های عکاسی ، دوربین هیچ گونه ضعف واقعی ندارد و نتایج عالی را در همه آزمایش ها ارائه می دهد. فیلم ۴K ضمن کنترل نویز ، جزئیات عالی را نشان می دهد و دامنه وسیع دینامیکی به جلوگیری از برش برجسته و سایه در صحنه های دشوار با کنتراست بالا کمک می کند. علاوه بر این ، رنگ ها زیبا هستند و سیستم فوکوس خودکار برای ردیابی سوژه های متحرک به خوبی کار می کند و شیائومی جدید را به بهترین گزینه برای فیلمبرداران موبایل تبدیل کرده است.

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

Photo scores explained

Xiaomi Mi 11 Ultra امتیاز عکس ۱۴۸ را به دست می آورد. در این بخش ، ما نحوه دقیق تعیین هر زیر نمره را بررسی می کنیم و کیفیت تصویر را در برابر برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

Mi 11 Ultra به طور کلی برای نوردهی بسیار خوب عمل می کند. نوردهی هدف تقریباً در همه شرایط خوب است و محدوده دینامیکی در تمام سطوح نوری به جز نور بسیار کم گسترده است. در این پرتره با نور پس زمینه ، شیائومی جزئیات زیادی را در آسمان روشن و لباس تیره سوژه حفظ می کند. اگرچه کنتراست کمی کم است ، به ویژه در سایه ها.

Huawei Mate 40 Pro+ به طور مشابه در این صحنه خوب عمل می کند اما کنتراست کمی بهتر در مورد این موضوع به دست می آورد. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G سوژه را به خوبی نمایان می کند اما بخش بزرگی از آسمان آبی را منفجر می کند.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (Snapdragon) ، نوردهی خوب ، عدم محدوده پویاHuawei Mate 40 Pro+، نوردهی خوب ، محدوده دینامیکی گسترده

Xiaomi Mi 11 Ultra ، نوردهی خوب ، محدوده دینامیکی وسیع

شیائومی همچنان در نور کم نوردهی خوبی را ارائه می دهد ، اما محدوده دینامیکی محدودتر از شرایط روشن تر است. در عکس زیر ، چهره سوژه به خوبی نمایان شده است ، اما صفحه نمایش تبلت روشن تر منفجر می شود. هر دو دستگاه مقایسه جزئیات بهتری را روی صفحه نمایش حفظ می کنند.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (Snapdragon) ، نوردهی خوب ، دامنه دینامیکی وسیعHuawei Mate 40 Pro+، نوردهی خوب ، محدوده دینامیکی گستردهXiaomi Mi 11 Ultra ، نوردهی خوب روی صورت اما عدم محدوده پویا

در آزمایشگاه ، Mi 11 Ultra به مقادیر دامنه دینامیکی خوبی در همه شرایط نوری دست می یابد ، همانطور که در این نمودار مشاهده می کنید:

ما از تنظیمات HDR AF برای نشان دادن محدوده دینامیکی و تولید داده برای نمودار بالا استفاده می کنیم. روشنایی پانل های دارای نور پس زمینه در بالا و سمت راست می تواند متفاوت باشد تا تفاوت بین آنها و نمودار برگ های مرده در مرکز راه اندازی افزایش یا کاهش یابد. سپس آنتروپی را بر روی تکه های خاکستری متضاد در صفحه با نور پس زمینه اندازه گیری می کنیم.

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

اینها عکس های نمونه D65/1000 Lux/7EV هستند. در این شرایط ، شیائومی عملکرد بهتری نسبت به رقبا دارد و مربع بریده شده کمتری را در پنل دارای نور پس زمینه نشان می دهد.

Xiaomi Mi 11 Ultra به لطف عملکرد خوب رنگ و تعادل سفید ، نمره بسیار خوبی را از نظر رنگ به دست می آورد. تعادل رنگ سفید نه تنها در روشنایی خوب ، بلکه در محیط داخلی و حتی در شرایط چالش برانگیز نور کم خوب است. آزمایشات آزمایشگاهی عادی برای تعادل رنگ سفید نمرات خوبی را در همه شرایط به همراه دارد.

در این صحنه داخلی ، Mi 11 Ultra رنگ پوست را بسیار زیبا ثبت می کند و تعادل سفید خنثی را برای یک نتیجه کلی دلپذیر ایجاد می کند.

رنگ های فوق العاده دلپذیر Samsung Galaxy S21 ، تعادل سفید خنثیHuawei Mate 40 Pro+، رنگ پوست دلپذیر ، تعادل سفید خنثیXiaomi Mi 11 Ultra ، رنگ های دلپذیر پوست ، تعادل سفید خنثی

با این حال برخی از نکات جزئی انتقاد همچنان باقی است. در حالی که رندر کلی رنگ خوب است ، آزمایش کنندگان ما در صحنه های داخلی متوجه برخی از خرابی ها شدند. و مانند نمونه زیر ، در بیشتر شرایط عکاسی ، اندکی رنگ نارنجی یا صورتی دیده می شود. گاهی اوقات آسمان آبی نیز می تواند فیروزه ای شود (اولین نمونه را در قسمت نوردهی بالا ببینید). نکته مثبت این است که Mi 11 Ultra در این عکس رنگ پوست را به خوبی نشان می دهد

Samsung Galaxy S21 Ultra تراز سفیدی دقیق تر ، اشباع بیشترHuawei Mate 40 Pro+، تراز سفیدی دقیق تر اما رنگ پوست کمی سبز رنگ استشیائومی Mi 11 Ultra ، رنگ صورتی کمی در ابرها اما رنگ پوست خوبی دارد
بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

از عملکرد فوکوس خودکار شیائومی چیزی برای شکایت وجود ندارد و بنابراین دستگاه در این رده نیز نمره خوبی کسب می کند. این سیستم حتی در نور کم و در شرایط دشوار با کنتراست بالا سریع و دقیق عمل می کند.

در این نمودار ، هر نقطه یک تصویر را نشان می دهد. نمودار تأخیر بین فشار ماشه و ضبط واقعی را نشان می دهد. ما وضوح تصویر (محور Y) را در برابر زمان عکسبرداری (محور X) اندازه گیری می کنیم. Mi 11 Ultra نتایج فوکوس خودکار سریع و واضح را در زیر نور داخلی (۱۰۰ لوکس) و با کنتراست بسیار بالا (۷ EV) ارائه می دهد. قبل از فشار دادن ماشه (به لطف صفر تاخیر شاتر) بسیار کمی ضبط می کند. در مقایسه ، سامسونگ بعداً (بین تقریباً ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی ثانیه) عکس برداری می کند.

لازم به ذکر است که دوربین جدید گاهی اوقات در آزمایشگاه و در شرایط آزمایش واقعی ، فوکوس گاه به گاه ایجاد می کند ، به همین دلیل است که نمره فوکوس خودکار آن در سطح بهترین دستگاه های این دسته نیست.

سنسورهای تصویر بزرگ مانند مدل ISOCELL سامسونگ که در Xiaomi Mi 11 Ultra استفاده می شود معمولاً دارای یک اشکال هستند – عمق میدان کم که به این معنی است که افراد یا اشیاء در پس زمینه تمرکز ندارند و نرم می شوند. شیائومی یک راه حل بسیار زیبا برای این موضوع در Mi 11 Ultra پیدا کرده است: یک عملکرد هوش مصنوعی موضوعاتی را که کمی تار هستند تشخیص می دهد و آنها را تیز می کند.

این تکنیک بسیار خوب عمل می کند ، همانطور که در این مقایسه مشاهده می کنید. از بین سه تصویر زیر ، علی رغم استفاده از بزرگترین سنسور ، تصویر شیائومی شخص پشتی را واضح تر نشان می دهد. دستگاه هواوی که دارای سنسور تصویر بسیار بزرگ (۱/۱.۲۸ اینچ) نیز می باشد ، سوژه پس زمینه را بطور قابل ملاحظه ای نرم تر می کند.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5GHuawei Mate 40 Pro+Xiaomi Mi 11 Ultra

 

Xiaomi Mi 11 Ultra به نمرات بافت و نویز که از بهترین آنها است ، دست می یابد و در نتیجه یک جایگزینی عالی برای بافت/نویز ایجاد می کند. این جزئیات خوب را به خوبی ارائه می دهد و سر و صدا را تقریباً در همه شرایط به خوبی کنترل می کند. فقط در نور بسیار کم می توانیم افت بافت را مشاهده کنیم. سطح سر و صدا حتی در سخت ترین شرایط نیز پایین می ماند – یک مزیت واقعی.

در این نمای بیرونی ، شیائومی جزئیات بسیار بهتری نسبت به هر دو دستگاه مقایسه تولید می کند. با این وجود ، تفاوتها آنقدر کوچک هستند که برای بسیاری از کاربران اهمیتی ندارند.

Samsung Galaxy S21Huawei Mate 40 Pro+Xiaomi Mi 11 Ultra

سر و صدا در تمام شرایط در سراسر قاب ، از جمله در مناطق سایه ، به خوبی کنترل می شود. در این صحنه ، هر دو شیائومی و هواوی نتیجه ای تمیزتر از Samsung Galaxy S21 Ultra تولید می کنند.

Samsung Galaxypdragon), indoor noiseHuawei Mate 40 Pro+, indoor noiseXiaomi Mi 11 Ultra, indoor noise

آزمایشات آزمایشگاهی ما نتایج واقعی را تأیید می کند. Mi 11 Ultra به لطف سنسور بزرگ با پیکسل های بزرگ و نرم افزار پردازش م effectiveثر ، قادر به کنترل سر و صدا در سطوح پایین تر از رقبا در تمام سطوح نوری است.

به طور کلی مصنوعات تصویر در Xiaomi Mi 11 Ultra به خوبی کنترل می شوند. با این حال ، آزمایش کنندگان ما چند مصنوع ، از جمله کمی سازی رنگ ، aliasing و هاله ، پیدا کردند. نمونه ای از مورد اخیر را می توانید در تصویر زیر در سمت چپ مشاهده کنید. با این حال ، به لطف حالت HDR مجهز به سنسور ، هیچ اثر شبح در دست متحرک سوژه در سمت راست قابل مشاهده نیست..

Xiaomi Mi 11 Ultra, artifactsXiaomi Mi 11 Ultra, artifacts

دوربین شیائومی عملکرد فوق العاده ای در ضبط صحنه های شبانه دارد. نوردهی هدف در صحنه های HDR مانند تصویر زیر خوب است و نوردهی مناسبی را بر روی سوژه انجام می دهد و در عین حال جزئیات خوبی را در پس زمینه روشن تر حفظ می کند. در این مقایسه ، هوآوی هدف قرار گرفتن را در صورت کمی بهتر نشان می دهد ، در حالی که سامسونگ خیلی کم نوردهی می کند.

فلاش خاموش Samsung Galaxy S21 Ultra ، نوردهی کمHuawei Mate 40 Pro+، فلاش خاموش ، نوردهی هدف عالی روی صورتXiaomi Mi 11 Ultra ، فلاش خاموش ، نوردهی هدف خوب روی صورت

از نظر جزئیات ، عملکرد شات Mi Mi Ultra در شب قابل قبول است اما کمی از بهترین ها در کلاس عقب تر است ، مانند Mate 40 Pro+. هر چند سطح سر و صدا کم است. همچنین لازم به ذکر است که در نور بسیار کم حالت شب شروع می شود که برای ثبت یک لحظه به طول می انجامد. اگر دوربین را خیلی سریع حرکت دهید ، این امر می تواند منجر به تار شدن حرکت شود. برنامه دوربین به شما امکان می دهد تا چه مدت باید دستگاه را ثابت نگه دارید.

G (Snapdragon), flash-offHuawei Mate 40 Pro+, flash-offXiaomi Mi 11 Ultra, flash-off

در حالت شبیه سازی بوکه ، Xiaomi Mi 11 Ultra تصاویری با ظاهری طبیعی به تار شدن پس زمینه مصنوعی ارائه می دهد. مانند تقریباً در هر دستگاهی ، خطاهای تخمین عمق اندک نیز قابل مشاهده است ، اما موضوعات به طور کلی به طور دقیق از پس زمینه جدا می شوند. آزمایش کنندگان ما همچنین از شکل بوکه و درجه تاری استفاده می کردند.

جلوه بوکه Samsung Galaxy S21 Ultranice ، کمی تارترHuawei Mate 40 Pro+، جلوه بوکه خوب ، کمی تار شدن کمترXiaomi Mi 11 Ultra, nice bokeh effect, strong blur

Zoom scores explained

Xiaomi Mi 11 Ultra نمره بزرگنمایی عالی ۱۰۰ را کسب می کند ، یک امتیاز کمتر از رهبر فعلی ما در زمینه Zoom ، Mi 10 Ultra (که دارای دو لنز تله اختصاصی در مقابل تنظیمات تک تله Mi 11 Ultra است). نمره زوم شامل نمرات فرعی و فرعی فرعی است. در این بخش ، ما نحوه دستیابی به این نمرات فرعی را با دقت بیشتری بررسی می کنیم و کیفیت تصویر زوم را با برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

Mi 11 Ultra دومین دستگاهی است که ما تا به امروز برای عملکرد تله آزمایش کرده ایم ، و تنها دو نسخه قبلی ، Mi 10 Ultra ، آن را شکست داده است ، که به لطف تنظیمات دوگانه خود به نتایج کمی ثابتی در سراسر جهان دست می یابد. محدوده دور و در آزمایشات آزمایشگاهی ما (که طی آن دستگاه ها روی سه پایه نصب می شوند) عملکرد بهتری دارد.

با این حال ، جالب توجه است که چگونه Mi 11 Ultra Xiaomi تنها با یک دوربین تله تقریباً به همان نتیجه می رسد. به طور کلی ، کیفیت تلویزیون بسیار خوب است ، اما آثار تلفیقی به شکل از دست دادن جزئیات نزدیک به لبه های قاب می توانند در محدوده متوسط قابل مشاهده باشند (بین زوم ۳x و ۵x ، ۵x شامل نمی شود).

Samsuna 5G (Snapdragon), close range, 1000 luxHuawei Mate 40 Pro+, close range, 1000 luxXiaomi Mi 11 Ultra, close range, 1000 lux

Mi 11 Ultra نوردهی خوب و جزئیات خوب را در محدوده متوسط ثبت می کند ، و این بهترین دستگاه در این مقایسه است ، هرچند که دارای رنگ کمی سرد است.

عکسبرداری از راه دور برای هر گوشی هوشمند یک چالش است ، اما Xiaomi در اینجا نیز خوب عمل می کند و جزئیات بهتری نسبت به هواوی و سامسونگ تولید می کند.

در محدوده بسیار طولانی (تقریباً ۱۲ تا ۱۳ برابر) کیفیت کلی تصویر بین سه دستگاه مقایسه بسیار نزدیک است. با این وجود ، هواوی تمیزترین تصویر را تولید می کند در حالی که سامسونگ بسیار پر سر و صدا است. سطح سر و صدای شیائومی بین دو رقیب قرار دارد. از نظر بافت ، Mi 11 Ultra بسیار نزدیک به سامسونگ است و از جزئیات کمی بهتر نسبت به Mate 40 Pro+برخوردار است.

Video scores explained

نمره کلی ویدئو یک دستگاه از عملکرد آن نشأت می گیرد و در طیف وسیعی از ویژگی ها همانند نمره عکس به دست می آید. Xiaomi Mi 11 Ultra که در حالت ۴K/60 فریم در ثانیه آزمایش شده است ، نمره ویدئو ۱۱۷ را بدست آورد ، که باعث می شود بهترین دستگاه برای ویدیویی باشد که تا به امروز آزمایش کرده ایم.

نمرات فرعی ویدیویی آن به شرح زیر است: نوردهی (۱۰۳) ، رنگ (۱۰۵) ، فوکوس خودکار (۹۶) ، بافت (۹۷) ، نویز (۱۰۴) ، مصنوعات (۸۲) و تثبیت (۱۰۲). در این بخش ، ما نقاط قوت و ضعف دستگاه را برای فیلمبرداری ، با مقایسه ای با رقبای اصلی آن ، بررسی می کنیم.

اگرچه Mi 11 Ultra با وضوح تصویر ۸K ارائه می شود ، ما دستگاه را با وضوح ۴K و ۶۰ فریم در ثانیه آزمایش کردیم زیرا این تنظیمات بهترین مقایسه کلی را در بین همه ویژگی های کیفیت تصویر ارائه می دهد. (و با این اوصاف ، هنگام عکاسی با سرعت ۴K/30 فریم بر ثانیه متوجه برخی از ثبات و عدم ثبات HDR شدیم.)

فیلم های گرفته شده در Xiaomi Mi 11 Ultra نوردهی هدف خوب و دامنه دینامیکی وسیع را نشان می دهد. در این نمونه کلیپ می توانید مشاهده کنید که نوردهی روی صورت بسیار خوب است و بریدگی برجسته ای کمتر از چهره سوژه نسبت به Mi 10 Ultra دارد ، اما همچنان نوردهی خوبی در پس زمینه دارد.

فوکوس خودکار به طور کلی در حالت فیلم برداری دقیق عمل می کند. در نمونه بالا ، شیائومی جدید چهره را دقیقاً در حین حرکت مدل ردیابی می کند. برخی از مواقع در صحنه های چالش برانگیز در نور کم رخ می دهد ، اما فوکوس خودکار همچنان یکی از پیشرفت های مهم Mi 11 Ultra نسبت به مدل قبلی Mi 10 Ultra است.


نتیجه گیری :

اعداد گویای همه چیز است. Xiaomi Mi 11 Ultra امتیازهای جدیدی را برای عکس و فیلم ارائه می دهد و در رده زوم بسیار نزدیک به بالاترین رتبه است ، و آن را به یک ابزار تصویربرداری موبایل عالی همه جانبه تبدیل می کند که به راحتی می توان به هر تولید کننده محتوای تلفن همراه توصیه کرد. در حالت عکس ، در تمام سطوح نور بسیار خوب عمل می کند ، از نور روز گرفته تا عکس های شب ، و در همه تنظیمات زوم ، از دور تا دور. از نظر ضبط ویدئو نیز هیچ گونه ضعف واقعی ندارد و شایسته رتبه اول در رتبه بندی دوربین DEXOMARK است.


✅ نکات مثبت ⇓

❎ نکات منفی ⇓

 • مبادله بافت/نویز عالی برای عکس و فیلم
 • فوکوس خودکار سریع و دقیق در عکس و ردیابی یکنواخت در فیلم
 • نوردهی خوب و محدوده پویا در نور روز ، عکس های داخلی و شب
 • جزئیات خوب در مرکز قاب در عکس های دور
 • میدان دید وسیع و جزئیات خوب با دوربین فوق عریض
 • تراز سفیدی دقیق و رندر رنگ در فیلم
 • محدوده دینامیکی محدود در نور کم
 • رنگهای ملایم مخصوصاً در روز و داخل خانه
 • گاهی اوقات عدم وجود جزئیات در مورد سوژه های متحرک در شرایط شدید HDR و صحنه های کم نور
 • خرابی های فوکوس خودکار گاه به گاه در فیلم
 • تصاویر ویدئویی مصنوعاتی از جمله شعله ور و مویر را نشان می دهد
DEXOMARK از شما عزیزان  دعوت می کند تا درباره مقاله های این وب سایت نظرات خود را ارسال کنید. 
ممنون از همراهی شما 🙂
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته Huawei P50…