بررسی دوربین Huawei P30 Pro

P30PRO1

 


بررسی دوربین Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro گوشی هوشمند پرچمدار فعلی سازنده چینی است و از یک دوربین سه گانه (چهار دوربین ، اگر سنسور زمان پرواز را در نظر بگیرید) است که مجموعه ای از پیشرفت های هر دو دستگاه پیشرفته هواوی قبلی را ارائه می دهد ، P20 Pro و Mate 20 Pro.

دوربین اصلی مجهز به سنسور چهارگانه ۱ / ۱.۷ مگاپیکسلی است که خروجی تصویر ۱۰ مگاپیکسلی را تولید می کند. لنز معادل ۲۷ میلی متر دارای دیافراگم f / 1.6 است و از نظر نوری تثبیت شده است – اولین بار برای این اندازه سنسور در یک تلفن هوشمند. همچنین یک دوربین فوق العاده با زاویه دید ۲۰ مگاپیکسلی (معادل ۱۶ میلی متر) و یک دوربین دوربینی تثبیت شده وجود دارد که از نوری تاشو برای دستیابی به یک فاکتور بزرگنمایی نوری ۵ برابر (معادل ۱۲۵ میلی متر) استفاده می کند.

PP30PRO2

در حالت زاویه دید گسترده ، حداکثر میدان دید P30 Pro به اندازه Samsung سامسونگ گسترده نیست ، اما این یکی از بهترین دستگاه هایی است که ما در ۱۶ میلی متر مورد آزمایش قرار داده ایم ، به لطف نتایج همیشگی خوب برای همه ویژگی ها. تصاویر گرفته شده در تنظیمات زاویه پیش فرض در معرض قرار گرفتن در معرض هدف عالی در پرتره ها و دامنه گسترده پویا هنگام عکسبرداری در نور روشن را نشان می دهد. رندرینگ رنگ نیز بسیار مطبوع است و اشباع خوبی هم در عکس های داخلی و هم در فضای باز و به طور کلی تعادل رنگ سفید دارد. عملکرد P30 Pro حتی با اندکی بزرگنمایی کاهش چشمگیر می یابد. در فواصل کانونی بین ۱۸ و ۲۱ میلی متر ، در تمام شرایط آزمایش میزان قرار گرفتن در معرض هدف کم ، محدوده دینامیکی محدود و رنگ اشباع را مشاهده کردیم.

 

برای پروتکل جدید تست نور کم در شب ، هواوی در حال حاضر یکی از بهترین مجریان است. در حالت فلاش خودکار ، دوربین در هنگام شروع فلاش عکس های پرتره با نوردهی ، رنگ و جزئیات مناسب تولید می کند. در روند نزولی ، فعال سازی فلاش می تواند نامناسب باشد ، زیرا فلاش برای صحنه های با نور پس زمینه فعال نمی شود ، که می تواند منجر به سوژه های کم فشار و دامنه پویای کم شود. نتایج تصویر درخشان از بهترین مواردی است که ما دیده ایم ، با این حال ، نمایش نوردهی خوب ، دامنه گسترده پویا و جزئیات به خوبی حفظ شده.

در حالت زاویه دید گسترده ، P30 Pro یکی از بهترین دستگاه هایی است که ما در ۱۶ میلی متر مورد آزمایش قرار داده ایم ، به لطف نتایج مداوم خوب در سطح صفحه. عکس های خارجی در فضای باز ۱۶ میلی متر بسیار موفق هستند ، که در هنگام عکسبرداری در نور روشن ، در معرض هدف عالی در پرتره ها و دامنه گسترده پویا قرار می گیرند. رندرینگ رنگ نیز بسیار دلپذیر است و اشباع مناسب در هر دو عکس در فضای باز و در فضای باز و با تعادل رنگ سفید دقیقاً دقیق وجود دارد که از هرگونه رنگ آمیزی جدی یا توهین آمیز جلوگیری می کند.

Huawei P30 Pro 4Huawei P30 Pro 3
Xiaomi Mi 9, 16mm, outdoor colorSamsung S10 5G, 16mm, outdoor colorHuawei P30 Pro, 16mm, outdoor color

مصنوعات به طور کلی به میزان ۱۶ میلی متر کنترل می شوند و اگرچه برخی از رنگ ها و ارائه جزئیات غیر طبیعی در چهره ها قابل مشاهده است ، P30 Pro از بروز هرگونه مشکل جدی در عکس های در فضای باز جلوگیری می کند. رندر کردن جزئیات غیر معمول در عکس های داخلی به طور چشمگیری بدتر می شود ، هرچند که با تیز شدن بیش از حد بر روی صورت ها ، و همچنین از بین رفتن وضوح به سمت لبه های قاب ، که بر نمره گسترده P30 Pro تأثیر گذاشته است.

Huawei P30 Pro 6
Huawei P30 Pro, unnatural face rendering

شایان ذکر است که P30 Pro همچنین در تست های ما با استفاده از فاصله کانونی بین ۱۸ و ۲۱ میلی متر عملکرد بدتری داشت. اگرچه قرار گرفتن در معرض و رنگ به طور کلی در ۱۶ میلی متر بسیار خوب است ، اگر کمی بزرگنمایی کنید ، کیفیت تصویر در معرض هدف کم ، محدوده دینامیکی محدود و رنگ اشباع نشده در هر دو نور در فضای باز و داخلی رنج می برد.

Huawei P30 Pro 9Huawei P30 Pro 8Huawei P30 Pro 7
Xiaomi Mi 9, 18mm, slight underexposureSamsung Galaxy S10 5G, 18mm,           good exposureHuawei P30 Pro, 18mm, underexposure

P30 Pro همچنین به دلیل حداقل تنظیم فاصله کانونی ، در گروه عریض نیز امتیازات خود را کاهش داده است. با داشتن ۱۶ میلی متر گسترده ترین زاویه دید در دستگاه هواوی ، نمی توانید به اندازه دستگاه Samsung Galaxy S10 5G که دارای یک تنظیم فوق العاده وسیع ۱۲ میلی متر است ، به همان اندازه در قاب فشار بیاورید.

Huawei P30 Pro 1110 Huawei P30 Pro
Samsung Galaxy S10 5G, 12mm minimum focal lengthHuawei P30 Pro, 16mm minimum focal length

با خاموش کردن فلاش ، P30 Pro برخی از مناظر کم کیفیت شهر را که ضبط کرده ایم ، ضبط می کند. قرار گرفتن در معرض کلی خوب است ، با دامنه گسترده و پویا تضمین می کند که چراغ های خیابانی و ساختمان خیلی زیاد در معرض دید نیستند ، و به طور کلی آسمان یا مناطق تاریک به طور قابل ملاحظه ای تحت فشار قرار نمی گیرند. جزئیات نیز به ویژه در پیش زمینه حفظ شده اند. و اگرچه سر و صدا قابل مشاهده است ، و همه چیز در پس زمینه کمی مبهم به نظر می رسد ، بافت و نویز بهترین چیزی است که تاکنون در این شرایط دیده ایم. برخی از مصنوعات رنگی و زنگ دار در بازرسی نزدیک قابل رویت می شوند ، و رندر رنگ می تواند بهبود یابد ، با عدم اشباع و تعادل نادرست رنگ سفید گاهی اوقات مشهود است ، اما P30 Pro در کل به نتیجه ای بسیار خوب می رسد.

Huawei P30 Pro 14Huawei P30 Pro 13Huawei P30 Pro 12
Google Pixel 3, flash off, cityscapeSamsung Galaxy S10 5G, flash off, cityscapeHuawei P30 Pro, flash off, cityscape

در حالت فلاش خودکار ، نور افکن ، رنگ و جزئیات نیز در پرتره های شب با سوژه نزدیک دوربین ، در هنگام روشن شدن فلاش خوب است. آزمایش کنندگان ما حالت فلاش خودکار پیش فرض P30 Pro را کمی ناخوشایند دانستند ، اما اغلب برای پرتره های دارای نور پس زمینه روشن تحریک نمی شوند ، در نتیجه یک پرتره ناموزون و محدوده دینامیکی محدود. فلاش گاه به طور غیر ضروری در مناظر کم نور شهر روشن می شد ، جایی که در روشنایی صحنه بی اثر بود ، و نتیجه کلی ناامید کننده بود. بنابراین برای بهبود عملکرد خودکار فلاش P30 Pro ، به تنظیم دقیق نیاز است و در حال حاضر بهتر است آن را برای مناظر کم نور شهر خاموش کنید و آن را برای پرتره ها روشن کنید.

Huawei P30 Pro 17Huawei P30 Pro 16Huawei P30 Pro 15
Huawei P30 Pro, flash auto, flash triggered for landscape scene
Huawei P30 Pro, flash auto, flash not triggered, underexposed subjectHuawei P30 Pro, flash auto, flash triggered, good exposure

با استفاده از فلاش ، P30 Pro عملکرد بسیار خوبی دارد. تصاویر نشانگر قرار گرفتن در معرض نسبتاً خوب ، تعادل دقیق رنگ سفید ، جزئیات خوب و سطح صوتی به خوبی کنترل شده هستند. این در مورد عکس های تست ما در هر دو نور ۰ و ۵ لوکس صادق است. برخی از سایه های جزئی رنگ در هر دو حالت قابل مشاهده است ، اما نتایج بسیار سازگار است.

ما با استفاده از حالت شبانه اختصاصی P30 Pro که اغلب در مقایسه با فلاش خاموش یا حالت های خودکار پیش فرض خودکار ، ضربات کمتری تولید می کرد ، موفقیتی متفاوت داشتیم. در بهترین نمونه ها ، مانند نمونه زیر ، حالت شب برای نتایج بهتر در صحنه های مخصوصاً تاریک یا چالش برانگیز ، دامنه پویا را گسترش می دهد ، اما ما در مثالهای بسیاری از رنگ های زیر اشباع ، تعادل رنگ سفید نادرست و بافت کم پیدا کردیم.

Huawei P30 Pro 20Huawei P30 Pro 19Huawei P30 Pro 18
Xiaomi Mi 9, Night mode, underexposureGoogle Pixel 3, Night mode, underexposureHuawei P30 Pro, Night mode, good exposure

Huawei P30 Pro camera review

Huawei P30 Pro تقریباً یک سال پس از رقیب قبلی خود یعنی P20 Pro رونمایی شد و گوشی هوشمند پرچمدار جدید سازنده چینی است و از یک دوربین سه گانه (دوربین چهارگانه برخوردار است) اگر سنسور زمان پرواز را حساب کنید). که پیشرفتهای بیشتری در مورد P20 Pro و Mate 20 Pro ارائه می دهد.

دوربین اصلی از یک سنسور چهارگانه ۱ / ۱.۷ مگاپیکسلی برخوردار است که خروجی تصویر ۱۰ مگاپیکسلی را تولید می کند. لنز معادل ۲۷ میلی متر دارای دیافراگم f / 1.6 است و از نظر نوری تثبیت شده است – اولین بار برای این اندازه سنسور در تلفن های هوشمند. به لطف حداقل فاصله فوکوس ۲۵ میلی متر ، دوربین ۲۰ مگاپیکسلی با زاویه دید فوق العاده (۱۶ میلی متر معادل) قادر به ضبط عکس های ماکرو است ، اما جالب ترین هیجان انگیز ترین دوربین دوربینی تثبیت شده است که از نوری تاشو برای دستیابی به نوری ۵ برابر استفاده می کند. ضریب زوم (معادل ۱۲۵ میلی متر).

۵x optical zoom with folded optics

قوانین فیزیک تعبیه لنز بزرگنمایی طولانی تر را در بدنه نازک گوشی هوشمند دشوار می کند. حتی با استفاده از سنسورهای تصویر کوچکتر از معمول و طراحی لنزهای هوشمندانه ، تولید کنندگان تنها تاکنون موفق شده اند به ۲ یا ۳ برابر بزرگنمایی نوری در تلفن های هوشمند پرمصرف معمولی دست یابند.

هواوی برای P30 Pro از نوری تاشو برای غلبه بر این محدودیت استفاده می کند. سنسور تصویر به صورت عمودی در داخل گوشی قرار گرفته است و هدف آن لنز با محور نوری است که در امتداد بدنه گوشی جریان دارد و از یک آینه برای بازتاب نور ورودی به لنز و روی سنسور استفاده می شود. این مساله امکان فاصله کانونی بسیار معقول را نسبت به دوربین موجود در روال معمول فراهم می کند – یعنی ضخامت گوشی محدود شده است.

“Field-of-view fusion” zoom

P30 Pro فقط برای بزرگنمایی به سخت افزار متکی نیست. نرم افزار از اهمیت بالایی برخوردار است و P30 Pro از سیستمی استفاده می کند که هواوی آن را به صورت تلفیق میدان مشاهده می کند ، ترکیبی از بزرگنمایی دیجیتال نوری و الگوریتم که با فاکتور بزرگنمایی انتخاب شده سازگار است. تا بزرگنمایی ۳ برابر ، لنزهای تله بلا استفاده هستند. در عوض ، دوربین با استفاده از یک الگوریتم فوق العاده با وضوح فوق العاده ، همه بزرگنمایی ها را انجام می دهد – مفهومی شبیه به آنچه در گوگل پیکسل ۳ دیدیم ، یکی که در آن دوربین چندین فریم RAW را در یک قاب با وضوح بالا ادغام می کند که سپس آن را برای بزرگنمایی برش می دهد.

Huawei P30 Pro 21
دوربین اصلی برای بزرگنمایی حداکثر ۲ برابر و دوربین دور برای ۵ برابر و بیشتر استفاده می شود. برای بزرگنمایی متوسط ​​، P30 Pro داده های تصویر هر دو دوربین را با هم ترکیب می کند.

در ضریب ۵ برابر بزرگنمایی ، P30 Pro به طور انحصاری به دوربین تله متکی است ، اما برای عوامل بزرگنمایی متوسط ​​بین ۳ و ۵ برابر ، با استفاده از دوربین اصلی و تلفنی تلفیقی ، داده های تصویر را ضبط می کند. برای جزئیات بهینه ، دوربین تله ۵x اطلاعات را مرکز قاب ثبت و در لبه های قاب تصویر “گمشده” است . یک الگوریتم یادگیری عمیق جزئیات را در الگوهای و الگوهای خوب بهبود می بخشد – یک شاهکار کاملاً چشمگیر ، با توجه به اینکه فوکوس خودکار ، تعادل رنگ سفید و سایر پارامترهای تصویر هر دو دوربین باید برای نتایج خوب همگام باشند.

Huawei P30 Pro 22
استفاده از دوربین برای فاکتورهای مختلف بزرگنمایی در Huawei P30 Pro

در پایان ، این دوربین قادر است با استفاده از ترکیبی از بزرگنمایی نوری و پردازش فوق العاده با وضوح تصویری که چندین فریم RAW را بر روی دوربین کامپکت قرار می دهد و به ضریب زوم ۱۰ برابر دست یابد. (کاربران حتی می توانند با بزرگنمایی دیجیتال تا ۵۰ برابر هم بروند ، اما ما این ویژگی را آزمایش نکردیم.)

Upgraded bokeh mode with super-resolution

علاوه بر سیستم بزرگنمایی جدید ، P30 Pro از حالت بوکه به روز شده برخوردار است. رزولوشن فوق العاده تصویری با طول کانونی معادل ۵۴ میلی متر و ارائه جزئیات خوب ایجاد می کند. سپس از داده های لیزر زمان پرواز (ToF) (که مسافت فاصله اشیاء موجود در صحنه را اندازه گیری می کند) برای تأیید و تنظیم دقیق نقشه عمق اولیه تولید شده توسط دوربین های اولیه و فوق العاده گسترده استفاده می کند.

Adaptive frame rates in video mode

P30 Pro از رمزگذاری H.264 استفاده می کند و فیلم را با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه در نور روشن ضبط می کند ، و فیلم های صاف تری از صحنه های در حال حرکت ضبط می کند. در نور کم ، هنگامی که برای نوردهی خوب سرعت کمتری لازم است ، دوربین به ۳۰ فریم معمولی در ثانیه باز می گردد. با این حال برخلاف پیکسل ۳ ، هواوی با نرخ فریم متوسط ​​ضبط نمی کند ، بنابراین فقط با ۳۰ یا ۶۰ فریم در ثانیه عکاسی میکند.

با نگاهی به صفحه چشمگیر و فناوری های نوآورانه دوربین ، می توان به راحتی تصور کرد که P30 Pro باعث رقابت در آب خواهد شد. اما آیا سخت افزارهای برتر و نرم افزارهای نوآورانه آن واقعاً می توانند یکپارچه با هم کار کنند تا کیفیت تصویر ثابت و تصویری پیشرو کلاس را ایجاد کنند؟ گزارش کامل تست ما را بخوانید تا متوجه شوید.

مشخصات دوربین اصلی:

 • راه اندازی دوربین سه گانه
 • اصلی: ۴۰ مگاپیکسل ، سنسور چهار RYYB 1 / 1.7 اینچی؛ لنز دیافراگم f / 1.6 ، OIS ، فاصله کانونی معادل ۲۷ میلی متر
 • تله: سنسور ۸ مگاپیکسلی ، اپتیک تاشو با لنز دیافراگم f / 3.4 ، OIS ، فاصله کانونی معادل ۱۲۵ میلی متر
 • ۲۰ مگاپیکسلی با زاویه دید فوق العاده گسترده با دیافراگم f / 2.2 ، لنز معادل ۱۶ میلی متر
 • فوکوس اتوماتیک PDAF / زمان پرواز (ToF)
 • فلاش LED

Huawei P30 Pro در مقایسه با مدل های قبلی هواوی مانند P20 Pro و Mate 20 Pro ، بدیهی ترین پیشرفت ها در زمینه های بوکه و بزرگنمایی است ، جایی که P30 Pro به لطف دوربین ابتکاری ۵ تله دوربینی با اپتیک تاشو و ToF ، معیارهای جدیدی را تعیین می کند. سنسوری که نقشه های عمق دقیق تری را در حالت بوکه ایجاد می کند.

Huawei P30 Pro 23
Outdoor images are well-exposed, with excellent detail and low noise

گفته می شود ، P30 Pro تقریباً در تمام رده های تست ما عملکرد خوبی دارد. قرار گرفتن در معرض میزان نور بسیار کم و در شرایط نور پس زمینه به چالش کشیدن ، دوربین به اندازه کافی هوشمند است که می تواند در اولویت قرار گرفتن در معرض موضوع بر روی پس زمینه تمرکز کند. دامنه پویا کاملاً گسترده نیست همانطور که در Mate 20 بود ، اما هنوز هم بسیار خوب است. بعضی از قطع ها می توانند در نکات برجسته رخ دهند ، اما تصاویر نسبت به مدل های قبلی هواوی کمی متضاد تر هستند.

فوکوس خودکار در همه شرایط بی عیب و نقص کار می کند و مهندسان هواوی بار دیگر تعادل بسیار خوبی بین جزئیات و نویز پیدا کرده اند. P30 Pro در تمام سطوح نوری ، جزئیات و بافت های ریزتری را ارائه می دهد و در عین حال قادر به پایین نگه داشتن سطح نویز است. این همچنین در مورد تصاویر فلش ، که در کل بسیار عالی هستند ، با قرار گرفتن در معرض خوب ، تعادل رنگ سفید خنثی و سقوط نور به خوبی کنترل شده صادق است.

Huawei P30 Pro 25Huawei P30 Pro 24
The P30 Pro features an excellent bokeh modeLow-light images show very good detail and noise, but we observed some color casts

بارزترین نقاط ضعف دوربین رندر رنگ و مصنوعات است. از نظر رنگ ، آزمایش کنندگان ما میزان اشباع را در تمام سطوح نوری بسیار اندک نشان دادند و لمس یک کیان غیر طبیعی به آسمان های آبی را به همراه سایر کست های رنگی در نور روشن و تصاویر داخلی مشاهده کرد. آثار باستانی که در تصاویر نمونه ما یافت شده است شامل تغییر مکان های نسبتاً مزاحم در اطراف مناطق قطع شده و یک مصنوع دست سازنده در اطراف برخی منابع نوری. مصنوعات رایج تر مانند زنگ زدن و الگوهای تقریباً تحت کنترل هستند.

Huawei P30 Pro 28Huawei P30 Pro 27Huawei P30 Pro 26
Huawei P30 Pro, 10x zoomHuawei P30 Pro, 5x zoomHuawei P30 Pro, no zoom

در ۹۷ امتیاز ، P30 Pro از رقابت برای فیلم مانند گذشته برای عکس جلو نمی رود ، اما هنوز هم جزو بهترین دستگاه هایی است که ما آزمایش کرده ایم. تثبیت کننده تصویر آن هم به سیستمهای نوری و هم الکترونیکی متکی است و یکی از بهترین مواردی است که ما دیده ایم و در اکثر مواقع باعث می شود فیلم صاف باشد. هواوی همانند تصاویر ثابت ، سازگاری خوبی بین ترسیم بافت و کاهش نویز پیدا کرده است. فقط در نور کم ، برخی از دست دادن جزئیات و افزایش میزان نویز آشکار می شود. سیستم فوکوس خودکار تقریباً در همه شرایط قابل اعتماد است. اما مانند حالت عکاسی ، فیلمبرداری مستعد ابتلا به رنگ های مختلف است ، و آزمایش کنندگان ما همچنین برخی از ناپایداری های تعادل رنگ سفید را مشاهده کردند. به طور کلی ، P30 Pro نه تنها یک تلفن هوشمند برجسته برای عکس گرفتن ، بلکه یک انتخاب بسیار خوب برای فیلمبرداران موبایل است.

Photo scores explained

نمره عکس ۱۱۳ Huawei P30 Pro از ۱۱۹ بهترین موردی است که ما تاکنون دیدیم و تا حدودی به دلیل نتایج برجسته در دسته بوکه و بزرگنمایی است. نمره کلی از زیر نمرات در تست هایی که جنبه های مختلف عملکرد دوربین را در شرایط مختلف نورپردازی بررسی می کنند ، محاسبه می شود. در این بخش ، نگاهی دقیق تر به این زیر نمره های کیفیت تصویر خواهیم انداخت.

Huawei P30 Pro در این گروه عملکرد بسیار خوبی دارد و به طور مداوم در معرض هدف و کنتراست قوی قرار می گیرد ، حتی تا سطح بسیار کم نور. دوربین P30 Pro حتی در نزدیکی تاریکی – در سطح نور ۱ لوکس ، جایی که بیشتر رقبا در آن مشاجره می شوند – قادر به ضبط تصاویر خوب در معرض دید است.

Huawei P30 Pro 29
Huawei P30 Pro, target exposure analysis
Huawei P30 Pro 32Huawei P30 Pro 31Huawei P30 Pro 30
Samsung Galaxy S10+, 1 luxApple iPhone XS Max, 1 luxHuawei P30 Pro, 1 lux

تصاویر P30 Pro همچنین دامنه دینامیکی خوبی را نشان می دهند ، هرچند که به اندازه آخرین مدل رده بالای شرکت یعنی Mate 20 Pro کاملاً گسترده نیست. تصاویر P30 Pro دارای کنتراست کمی قوی تر و لمس جزئیات کمتری در سایه ها هستند. ما همچنین برخی از برش در مناطق برجسته قاب را در صحنه های پر کنتراست زیاد مشاهده کردیم. بنابراین دامنه پویا به طور کلی خوب است ، اما بهترین چیزی نیست که ما دیده ایم.

Huawei P30 Pro 35Huawei P30 Pro 34Huawei P30 Pro 33
Xiaomi Mi 9, high-contrast sceneHuawei Mate 20 Pro, high-contrast sceneHuawei P30 Pro, high-contrast scene

این دوربین همچنین با صحنه های پرتره با نور پس زمینه مانند تصویر زیر برخورد خوبی دارد. سیستم قرار گرفتن در معرض صورت فرد را در اولویت قرار می دهد ، و از قرار گرفتن در معرض خوبی از رنگ های پوستی به قیمت برخی از قطع در زمینه های روشن اطمینان می دهد. برای این نوع صحنه ، این یک سازش بسیار معقول است.

Huawei P30 Pro 38Huawei P30 Pro 37Huawei P30 Pro 36
Samsung Galaxy S10+, backlit portraitApple iPhone XS Max, backlit portraitHuawei P30 Pro, backlit portrait

P30 Pro برای رنگ نمره خوبی کسب می کند ، اما آزمایش کنندگان ما مناطق خاصی را برای بهبود ، به ویژه در نور روشن شناسایی کردند. هنگام عکاسی در فضای بیرون در شرایط روشن ، اشباع در مقایسه با تصاویر معمولاً واضح تر رقبا در شرایط مشابه کمی کم است. ما غالباً با یک بازیگر قابل توجه سیان ، مشاهده می کردیم که ارائه رنگ آسمان آبی کمی غیر طبیعی است. از طرف مثبت ، تعادل رنگ سفید هم در شرایط عکاسی در فضای باز و هم در فضای داخلی بی طرف است.

Color

Huawei P30 Pro 35Huawei P30 Pro 40Huawei P30 Pro 39
Samsung Galaxy S10+, outdoor colorApple iPhone XS Max, outdoor colorHuawei P30 Pro, outdoor color

در حالی که نمره رنگ P30 Pro در نور شدید کمی کمتر از بهترین دستگاه ها است ، ارائه رنگ در نور معمولی در محیط داخلی و در نور کم بسیار خوب است – اگرچه در آن شرایط نیز شاهد اشباع کمی پایین هستیم. در تصویر داخلی ، یک بازیگر صورتی نیز وجود دارد ، اما هیچ سایه رنگ قابل توجهی مشاهده نمی شود و به طور کلی ، ارائه رنگی P30 Pro به خوبی از پس شرایط داخلی و نور کم برمی آید.

Huawei P30 Pro 41Huawei P30 Pro 40Huawei P30 Pro 39
Samsung Galaxy S10+, indoor colorApple iPhone XS Max, indoor colorHuawei P30 Pro, indoor color

Autofocus

سیستم فوکوس خودکار PDAF P30 Pro توسط لیزر ToF کمک می کند که می تواند فاصله سوژه را در هر شرایط نوری اندازه گیری کند. در نتیجه ، Huawei AF به سرعت فوکوس می کند و تصاویر واضح را در تمام شرایط نوری تولید می کند. در نمودار مقایسه ای زیر ، می بینید که P30 Pro’s AF در همان سطح بالای سایر گوشی های هوشمند پرچمدار + Samsung Galaxy S10 + و iPhone XS Max قرار دارد. به لطف تأخیر شاتر صفر و فناوری های بافر ، دوربین قادر است همزمان با فشار دادن شاتر ، هم برای تأخیرهای کوتاه و هم برای طولانی مدت پس از فوکوس ، تصویری را ضبط کند.

Huawei P30 Pro 42
Autofocus performance comparison at 20 lux

Noise

پردازش تصویر P30 Pro تعادل بسیار خوبی بین حفظ جزئیات و کاهش سر و صدا پیدا می کند و Huawei در میان بهترین دستگاه ها به طور کلی برای بافت و سر و صدا در تمام شرایط نوری است. در عکس با نور روشن زیر ، می بینید که تصویر P30 Pro جزئیات و بافت ریز و به مراتب بهتری نسبت به آیفون XS Max و سامسونگ گلکسی S10 + نشان می دهد ، در عین حال نویز را در آسمان آبی بسیار خوب کنترل می کند.

Huawei P30 Pro 45Huawei P30 Pro 44Huawei P30 Pro 43
Samsung Galaxy S10+, outdoor detail and noiseApple iPhone XS Max, outdoor detail and noiseHuawei P30 Pro, outdoor detail and noise

شرایط برای شرایط داخلی بسیار شبیه است. نمونه زیر در یک میله کم نور گرفته شده است و Huawei دوباره جزئیات عالی را در مقایسه با ما ارائه می دهد. جزئیات در تصویر iPhone XS Max خیلی بدتر نیست ، اما دستگاه اپل نویز بیشتری ایجاد می کند. سامسونگ رویکردی مخالف با اپل دارد و تصویری بسیار تمیز را به ثبت می رساند ، اما جزئیات به طور محسوسی تار می شوند. با این وجود ، در منطقه روشن پشت نوار ، می توانید تأثیرات محدوده دینامیکی Huawei را با برخی از مصنوعات قطع و تغییر رنگ در اطراف ، مشاهده کنید.

Huawei P30 Pro 48Huawei P30 Pro 47Huawei P30 Pro 46
Samsung Galaxy S10+, indoor detail and noiseApple iPhone XS Max, indoor detail and noiseHuawei P30 Pro, indoor detail and noise

حالت پیش فرض دوربین P30 Pro قادر به ثبت جزئیات مناسب حتی در عکس های شبانه است. با نگاهی به منطقه برش خورده ، بدیهی است که جزئیات کنتراست کم را از طریق کاهش نویز صاف می کند ، اما با توجه به شرایط نوری ، نتایج هنوز بسیار چشمگیر و به وضوح بهتر از XS Max و سامسونگ است. یک مصنوعات قرمز غیرمعمول را می توان در نور برج واقعی خود مشاهده کرد.

Huawei P30 Pro 51Huawei P30 Pro 50Huawei P30 Pro 49
Samsung Galaxy S10+, low-light detail, 20 luxApple iPhone XS Max, low-light detail and noiseHuawei P30 Pro, low-light detail and noise

نمودار مقایسه بافت زیر، آنچه را که قبلاً در نمونه بالا دیده ایم ، تأیید می کند: Huawei P30 Pro جزئیات بالاتر از نزدیکترین رقبا را تقریباً در هر شرایط نوری ضبط می کند.

Huawei P30 Pro 52
Texture acutance comparison

هنگام بررسی تصاویر نمونه P30 Pro ، آزمایشگران ما برخی از زنگ ها را در امتداد لبه های با کنتراست بالا و از دست دادن وضوح اندکی در گوشه های قاب مشاهده کردند. با این حال ، سرزده ترین مصنوعات تصویری Huawei ، تغییر رنگ است که می توان آن را در نزدیکی مناطق قطع شده در کادر مشاهده کرد. در تصویر زیر ، آن را به شکل رنگ زرد در اطراف علامت نئون در ویترین فروشگاه در پس زمینه مشاهده می کنید. در بسیاری از تصاویر در فضای باز ، می توانید همین پدیده را در آسمان آبی مشاهده کنید که قبل از اینکه به رنگ سفید در آید ، به طرز محسوسی فیروزه ای می شود.

Huawei P30 Pro 53
Huawei P30 Pro, paint shift

شما می توانید یک مصنوعات غیرمعمول دیگر را در این عکس شبانه برج ایفل مشاهده کنید. مصنوعات صورتی مایل به قرمز و مایل به قرمز بر روی برج روشن دارای شباهت زیادی به انحراف رنگی است ، اما احتمالاً به دلیل کاهش قدرت سنسور ایجاد شده است.

 

Huawei P30 Pro 54
Huawei P30 Pro, demosaicing artifacts

P30 Pro به لطف تصاویری که نوردهی نسبتاً خوب ، تعادل رنگ سفید دقیق ، جزئیات خوب و سطح نویز به خوبی کنترل شده را نشان می دهد ، به نمره عالی برای Flash دست می یابد. این برای عکس های آزمایشی ما در هر دو نور ۰ و ۵ lux صدق می کند. برخی از سایه های رنگی جزئی در هر دو حالت قابل مشاهده است ، اما نتایج بسیار مطابقت دارد و Huawei در هنگام عکسبرداری با فلاش LED خود عملکرد بسیار خوبی دارد.

Huawei P30 Pro 56Huawei P3o Pro 55
Huawei P30 Pro, flash at 5 luxHuawei P30 Pro, flash at 0 lux

P30 Pro به لطف لنزهای تله ۵x نوآورانه خود با اپتیک تاشو و فناوری با وضوح فوق العاده ، بهترین نتایج بزرگنمایی را که تا به امروز بر روی دوربین گوشی های هوشمند دیده ایم ، به دست می آورد. در نمونه های زیر می بینید که Huawei در هنگام بزرگنمایی جزئیات بسیار بهتری از نزدیکترین رقبای خود ثبت می کند. علاوه بر این ، P30 Pro نویز را به خوبی کنترل می کند ، نه تنها دقیق ترین بلکه تمیزترین تصویر را در مقایسه ما تولید می کند.

Zoom

Huawei P30 Pro 59Huawei P30 Pro 58Huawei P30 Pro 57
Samsung Galaxy S10+, 5x zoomApple iPhone XS Max, 5x zoomHuawei P30 Pro, 5x zoom

در بزرگنمایی ۱۰ برابر ، دوربین لنزهای نوری را با الگوریتم با وضوح فوق العاده ترکیب می کند. جزئیات در مقایسه با دامنه های بزرگنمایی کوتاه تر کاهش می یابد ، اما تفاوت آن با رقابت هنوز کاملاً مشهود است.

Huawei P30 Pro 62Huawei P30 Pro 61Huawei P30 Pro 60
Samsung Galaxy S10+, 10x zoomApple iPhone XS Max, 10x zoomHuawei P30 Pro, 10x zoom

P30 Pro در شرایط نور داخلی نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. نمونه ۲ برابر زیر فقط از دوربین اصلی و وضوح فوق العاده استفاده می کند و کیفیت تصویری را ارائه می دهد که تقریباً برابر با iPhone XS Max و Galaxy S10 + در همان فاکتور بزرگنمایی است.

برخلاف اپل و سامسونگ ، هواوی می تواند جزئیات عالی در دامنه های بزرگنمایی بیشتر را نیز حفظ کند. برای تصویر ۳x ، این دستگاه از بزرگنمایی فیوژن میدان دید Huawei استفاده می کند که در مقدمه توضیح دادیم. تصویر ۵ برابر فقط از دوربین دور استفاده می کند. در نقطه ضعف ، شما گاهی اوقات با دوربین تله عملکرد کمی متفاوت از دوربین اصلی دارید. در نمونه های زیر ، به عنوان مثال ، می بینید که تصویر ۵ برابر به طور محسوسی زردتر از دو تصویر دیگر است.

Huawei P30 Pro 65Huawei P30 Pro 64Huawei P30 Pro 63
Huawei P30 Pro, 5x indoors
 
Huawei P30 Pro, 3x zoom indoorsHuawei P30 Pro, 2x zoom indoors

نکته دیگر انتقادات ، سیستم فوکوس خودکار دوربین تله است که بسیار کندتر از دوربین اصلی است. با درگیری دوربین مدار بسته ، قفل شدن AF می تواند بین یک تا دو ثانیه طول بکشد. همچنین لازم به یادآوری است که کمترین فاصله کانونی در دوربین فیلمبرداری تلویزیونی تقریباً ۱.۷ متر است. اگر نزدیکتر شوید می توانید به بزرگنمایی ۵ برابر بروید ، اما دوربین مدار بسته ارتباط برقرار نمی کند. در عوض ، دوربین اصلی با استفاده از بزرگنمایی دیجیتال ، تصویر را ضبط می کند.

این پدیده در تصویر کلوزآپ زیر قابل مشاهده است که در داخل منزل با فاصله موضوع کمتر از ۱.۷ متر گرفته شده است. دوربین تله درگیر نشد و در نتیجه ، میت ۲۰ پرو و ​​شیائومی می ۹ با استفاده از دوربین های تله ای ۳ و ۲ برابر ، جزئیات کمی بهتر از هوآوی جدید در این شرایط خاص را ضبط می کنند.

Huawei P30 Pro 68Huawei P30 Pro 67Huawei P30 Pro 66
Xiaomi Mi 9, 5x zoom close-upHuawei Mate 20 Pro, 5x zoom close-upHuawei P30 Pro, 5x zoom close-up

همچنین لازم به یادآوری است که بزرگنمایی فیوژن جدید از نظر دید با یک اثر جانبی همراه است. تصویر زیر با ضریب بزرگنمایی ۴ برابر ثبت شده است. در این تنظیمات ، دوربین با دوربین مجهز به دوربین نوری ۵ برابر تصویری می گیرد و با استفاده از داده های تصویری پیشرفته از دوربین اصلی ، مناطق تصویر “گم شده” اطراف لبه ها را پر می کند. اگر خوب دقت کنید ، می بینید که جزئیات تصویر در مقایسه با مرکز به طور قابل توجهی نزدیک به لبه قاب می افتد. این مسئله مهم نیست که بدانید آیا قصد چاپ بزرگ یا نمایش تصاویر در اندازه کامل را دارید.

Huawei P30 Pro 69
Huawei P30 Pro, 4x zoom, detail at the center and the edge

Bokeh

حالت بوکه P30 Pro مانند بزرگنمایی خود ، به لطف سنسور ToF دوربین و فناوری فوق العاده وضوح ، بهترین حالتی است که می توانید در گوشی های هوشمند پیدا کنید. مورد دوم به بزرگنمایی ۲ برابر کمک می کند ، که بهتر از زاویه عریض دوربین اصلی ، بدون از دست دادن جزئیات ، برای عکس برداری مناسب تر است. سنسور ToF به تولید نقشه عمق دقیق تر کمک می کند و در نتیجه انزوای سوژه بسیار مناسب است.

در مقایسه زیر ، می بینید که جزئیات موضوع در تصویر P30 Pro بهتر از تصویر iPhone XS Max است (با بزرگنمایی نوری ۲ برابر آن). Huawei همچنین یک ارائه تاری بهتر ارائه می دهد: بر خلاف iPhone ، هیچ بخشی از بدن سوژه را تاری نمی کند. تاری به سمت پشت صحنه شدیدتر می شود. و نورافکن ها زیبا و واضح ارائه می شوند. سامسونگ بدون اعمال هرگونه بزرگنمایی ، تصاویر حالت بوکه خود را ثبت می کند ، در نتیجه دیدگاهی ایجاد می شود که به طور سنتی برای عکاسی کمتر مورد توجه است.

Huawei P30 Pro 72Huawei P30 Pro 71Huawei P30 Pro 70
Samsung Galaxy S10+, bokeh modeApple iPhone XS Max, bokeh modeHuawei P30 Pro, bokeh mode

حالت بوکه P30 Pro همچنین اشیا را در پیش زمینه به خوبی تار می کند ، مانند گیاه روی میز در نمونه نمونه زیر. در این مقایسه ، گوشی هوشمند جدید بهترین جزئیات را در چهره ارائه می دهد و با عناصر صحنه پیچیده مانند گوشواره سوژه بهترین کار را دارد.

Huawei P30 Pro 75Huawei P30 Pro 74Huawei P30 Pro 73
Xiaomi Mi 9, bokeh modeHuawei Mate 20 Pro, bokeh modeHuawei P30 Pro, bokeh mode

Video scores explained

Huawei P30 Pro با کسب ۹۷ امتیاز ، امتیاز خوبی را برای Video به دست می آورد و دستگاه را به گزینه ای عالی برای تصویربرداری از تلفن همراه تبدیل می کند. نمره کلی ویدئو از تعدادی زیر امتیاز به همان روشی که برای عکس گرفته شده است گرفته شده است: قرار گرفتن در معرض (۸۵) ، رنگ (۸۶) ، فوکوس خودکار (۹۸) ، بافت (۵۸) ، سر و صدا (۷۷) ، مصنوعات (۸۵) ) ، و تثبیت (۹۴).

دوربین P30 Pro در هنگام فیلمبرداری به طور کلی نوردهی هدف خوبی ایجاد می کند. همانند حالت عکسبرداری ، دوربین قادر است صحنه های ویدئویی را به میزان قابل توجهی در سطح کم نور قرار دهد. از نظر منفی ، آزمایش کنندگان ما بی ثباتی نقشه برداری محلی را در اکثر فیلم ها مشاهده می کنند ، بدون اینکه دلیل خاصی روشنایی برخی مناطق تصویر تغییر کند.

Huawei P30 Pro 76
Huawei P30 Pro, video exposure

ویژگی های رنگ فیلم بسیار شبیه به عکس ها است ، با ضخامت اندکی تعادل رنگ هنگام ضبط در فضای باز با نور شدید یا در زیر نور معمولی در محیط داخلی. آزمایش کنندگان ما همچنین برخی از بی ثباتی های تعادل رنگ سفید و قدم برداشتن را هنگامی که سیستم با تغییر روشنایی سازگار است ، مشاهده کردند. فوکوس خودکار در حالت فیلمبرداری به همان خوبی که در هنگام عکسبرداری کار می کند – دقیق و سریع واکنش نشان می دهد در برابر تغییرات صحنه. ردیابی موضوع نیز بسیار خوب است.

در حالت پیش فرض ، هواوی فیلم هایی را با وضوح ۱۰۸۰p ضبط می کند. از دست دادن جزئیات در نور کم محسوس است ، اما دوربین هنگام ضبط ویدئو در نور شدید و در شرایط معمول داخلی ، از ارائه متن و جزئیات تصویر به خوبی برخوردار است. برخی از سر و صدا حتی در نور شدید نیز قابل مشاهده است ، اما در سطح نور متوسط ​​بهتر کنترل می شود. در نور کم ، سطح سر و صدا دوباره افزایش می یابد و کاملاً مزاحم می شود.

Huawei P30 Pro 77
Huawei P30 Pro, video texture and edge acutance
Huawei P30 Pro 78
Huawei P30 Pro, video noise

مصنوعات به طور کلی در حالت فیلمبرداری کاملاً تحت کنترل هستند ، اما آزمایش کنندگان ما برخی از زنگ ها را در فیلم مشاهده کردند. صدای زنگ نیز در مواقعی که دوربین سرعت فریم را از ۳۰ به ۶۰ فریم در ثانیه یا بالعکس تغییر می دهد ، خصوصاً هنگام تغییر مسیر قابل مشاهده است. (دستگاه از ژیروسکوپ داخلی برای اندازه گیری حرکت و افزایش سرعت فریم برای اطمینان از وضوح خوب فیلم استفاده می کند.)

به لطف ترکیبی کارآمد از تثبیت کننده تصویر نوری و الکترونیکی ، تثبیت کننده تصویر ویدئویی در P30 Pro یکی از بهترین مواردی است که دیده ایم. این سیستم هم هنگام عکاسی در حالی که دوربین را بی حرکت نگه می دارید و هم هنگام ضبط هنگام راه رفتن بسیار خوب کار می کند.

نتیجه گیری: هواوی بزرگنمایی گوشی های هوشمند را به سطح بالاتری می رساند

اگر هنوز به دلیلی برای خرج کردن در یک دوربین کامپکت نیاز داشتید ، این امر برای بزرگنمایی کافی بود ، زیرا حتی بهترین دوربین های گوشی های هوشمند نمی توانستند کیفیت تصویر بزرگنمایی قابل استفاده را بیش از یک عامل ۵ برابر فراهم کنند. اکنون با Huawei P30 Pro و سیستم بزرگنمایی نوآورانه آن که از اپتیک تا شده و الگوریتم با وضوح فوق العاده استفاده می کند ، تغییر کرده است که در نهایت بزرگنمایی قابل استفاده ۱۰ برابر در گوشی های هوشمند را به واقعیت تبدیل می کند.

بزرگنمایی به خودی خود ، Huawei جدید را برای بسیاری از عکاسان موبایل به گزینه ای بسیار وسوسه انگیز تبدیل خواهد کرد ، اما دوربین تقریباً در همه زمینه های دیگر نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. حالت بوکه بهترین وضعیتی است که دیده ایم. جزئیات تصویر و سطح نویز در تمام سطح نور بسیار عالی است. و دوربین فیلم های با کیفیت بالا را در حالت فیلم ضبط می کند. هنوز از نظر رنگ و مصنوعات فضای بهبود وجود دارد ، اما این کاستی های نسبتاً جزئی است که اکثر کاربران می توانند به راحتی با آنها زندگی کنند.

دوربین فوق العاده زاویه دید را به مخلوط اضافه کنید و P30 Pro به راحتی همه کاره ترین ابزار تصویربرداری موبایل تا به امروز است که اجازه می دهد شما می توانید طیف گسترده تری از موقعیت های عکاسی را از هر تلفن هوشمند دیگر پوشش دهید.

نکات مثبت عکس برداری:
 • جزئیات خوب و دامنه بزرگنمایی طولانی
 • قرار گرفتن در معرض هدف مناسب حتی در نور بسیار کم
 • فوکوس خودکار سریع و دقیق
 • جزئیات خوب در نور کم
 • هنگام عکاسی با فلاش تصویر بسیار خوبی حاصل می شود
 • برآورد دقیق عمق و جزئیات خوب در حالت بوکه
نکات منفی عکس برداری:
 • ارائه غیر طبیعی رنگ آسمان هنگام عکسبرداری در فضای باز
 • دامنه پویایی کمی محدود می تواند منجر به قطع برجسته شود
 • دامنه مصنوعات تصویری ، از جمله تغییر رنگ ، زنگ زدن و از دست دادن حدت
 • گوشه های نرم در تصاویر بزرگنمایی با برد متوسط
نکات مثبت فیلم برداری:
 • تثبیت بسیار خوب
 • عکس العمل سریع به تغییرات صحنه ، ردیابی خوب واکنش نشان می دهد
 • سطح نویز کم و جزئیات مناسب در نور شدید و فضای بسته
 • به طور کلی قرار گرفتن در معرض هدف خوب است
 • تراز سفیدی دقیق و ارائه رنگ خوب
نکات منفی فیلم برداری:
 • نویز شدید در فیلم های کم نور
 • برخی از بی ثباتی های قرار گرفتن در معرض و تعادل رنگ سفید
 • وضوح تصویر بین فریم ها در فیلم های داخلی متفاوت است
 • تغییرات نرخ فریم در ویدئوهای متحرک قابل مشاهده است
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…