بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra


بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می 10 الترا1


بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra که از چیپ ست برتر Snapdragon 865  کوالکام  پشتیبانی می کند ، جدیدترین دستگاه گل سرسبد سازنده چینی است و به مناسبت ۱۰ سالگرد این شرکت روانه بازار شد. Mi 10 Ultra مانند برادر خودMi 10 Pro که اوایل سال جاری به بازار عرضه شد با یک دوربین چهارگانه همراه است که شامل دوربین های دوگانه و یک ماژول فوق العاده گسترده است. با این وجود ، تفاوتهای مهمی در سخت افزار دوربین وجود دارد. 

دوربین اصلی Ultra’s به جای نسخه ۱۰۸MP در Pro از سنسور ۴۸MP Quad-Bayer استفاده می کند. لنز تله ای تثبیت شده است و اکنون با فاصله کانونی معادل ۱۲۰ میلی متری برابر با ۹۴ میلی متر در Pro ارائه می شود و در ۱/۲ اینچ در مقابل ۱ / ۴.۴ اینچ ، سنسور تصویر به طور قابل توجهی در Ultra بزرگتر است. شیائومی در دوربین فوق عریض نیز پیشرفت هایی ایجاد کرده است. این فاصله کانونی نوری ۱۲ میلی متر را ارائه می دهد ، و حتی پس از اعمال اصلاح اعوجاج ، ما هنوز هم ۱۲.۵ میلی متر اندازه گیری کردیم ، وسیع ترین میدان دید در بین دوربین های فوق عریض که تاکنون دیده ایم.

ظاهر دوربین ها

مشخصات اصلی دوربین:

  • Primary: 48MP 1/1.32-inch Quad-Bayer sensor, 25mm-equivalent lens with f/1.85 aperture, PDAF and OIS
  • Telephoto 1: 12MP 1/2.56-inch sensor, 50mm-equivalent (2x optical) lens with f/2 aperture, Dual-Pixel AF
  • Telephoto 2: 48MP 1/2-inch Quad Bayer sensor, 120mm-equivalent (5x optical) lens with f/4.1 aperture, PDAF and OIS
  • Ultra-wide: 20MP 1/2.8-inch sensor, 12mm-equivalent lens with f/2.2 aperture, PDAF
  • Dual-LED flash
  • Multispectral color temperature sensor
  • Video: 8K 4320p at 30fps, 4K 2160p at 30/60fps (2160p/60fps tested)
  • Qualcomm Snapdragon 865 chipset

:Test summary

مشخصات رنکینگ

امتیاز عکس استثنایی بر اساس عملکرد عالی عکس ثابت در تمام مناطق آزمایش است. دوربین در بیشتر مواقع از قبیل قرار گرفتن در معرض هدف ، نمایش رنگ و تعادل رنگ سفید ، همه اصول را درست می گیرد و دامنه دینامیکی بسیار گسترده ای را ارائه می دهد ، جزئیات خوبی را در هر دو قسمت روشن و تاریک صحنه ضبط می کند. این امر آن را برای عکاسی در شرایط چالش برانگیز با کنتراست بالا ایده آل می کند.

حالت بوکه
هنگام عکاسی در حالت بوکه ، شیائومی با استفاده از لنزهای ۲x tele خود ، نتایج بسیار طبیعی به دست می آورد.

عکاسان شب و کم نور نیز از Mi 10 Ultra راضی خواهند بود. شیائومی در تصاویر ضبط شده در شرایط کم ، یک معامله خوب بین بافت و نویز را مدیریت کرده است و دوربین حتی در نور بسیار کم نیز قادر به دستیابی به نوردهی مناسب است. عکس های پرتره ای که در حالت بوکه ضبط شده اند ، عیب های ایزولاسیون جزئی جزئی در مورد سوژه های پیش زمینه را نشان می دهد ، اما جلوه های تاری کاملاً طبیعی به نظر می رسند و تصاویر بوکه در کل در سطحی مشابه سایر تلفن های سطح بالا هستند. کیفیت تصویر پیش نمایش نیز خوب است ، در مقایسه با ضبط نهایی تفاوت کمی در نور هدف ، نویز و بافت وجود دارد.

حالت وسیعنوردهی
دوربین فوق العاده گسترده شیائومی وسیع ترین دید را که دیده ایم ارائه می دهد.دوربین اصلی نوردهی و دامنه دینامیکی عالی و همچنین رنگ های دلپذیر با تعادل دقیق رنگ سفید را ارائه می دهد.

Xiaomi با نمره زوم برجسته ۱۰۱ همچنین برای عکاسانی که از لحاظ برد کانونی حداکثر انعطاف پذیری را دوست دارند انتخاب مناسبی است. دوربین فوق عریض شیائومی وسیع ترین دید را که دیده ایم ارائه می دهد و در انتها ، یک لنز تله ای معادل ۱۲۰ میلی متر دسترسی بیشتر از بیشتر رقبا را فراهم می کند. علاوه بر این ، کیفیت تصویر در کل دامنه بزرگنمایی شکایتی را باقی نمی گذارد ، فقط در از دست دادن بافت و کمی افزایش سطح نویز در گسترده ترین و طولانی ترین تنظیمات بزرگنمایی.

شیائومی Mi 10 Ultra نیز به لطف امتیاز عالی ویدئو ۱۱۰ ، در جایگاه اول ویدیو قرار می گیرد. این اولین دستگاهی است که ما آزمایش کرده ایم و با وضوح ۴K و نرخ فریم ۶۰ فریم در ثانیه بهترین نتایج را کسب می کند. نرخ فریم سریع حرکت روان و متحرک را در همه شرایط تضمین می کند. معمولاً استفاده از نرخ فریم ۶۰ فریم در ثانیه یا حتی سریعتر به معنای مصالحه در زمینه های دیگر است ، اما شیائومی به دلیل کنترل تطبیق پذیری نرخ فریم که کند می شود ، قادر است حتی در هنگام ضبط در نور کم ، نوردهی مناسب ، رنگ خوب و جزئیات خوبی ارائه دهد. در شرایط کم نور و / یا دشوار ، ۳۳ فریم در ثانیه است. فوکوس خودکار نیز سریع و سازگار است و سیستم تثبیت کننده حرکت عکس را خیلی مeraثر می کند. دامنه پویایی می تواند گسترده تر باشد و برخی از موارد برجسته را می توان در کلیپ های ویدیویی با کنتراست بالا مشاهده کرد ، اما به طور کلی Mi 10 Ultra بهترین فیلم های گوشی های هوشمند را که تاکنون دیده ایم ضبط می کند.

Photo scores explained

شیائومی Mi 10 Ultra با ۱۳۶ امتیاز دومین بالاترین امتیاز عکس را در تاریخ به خود اختصاص داده است. در این بخش ، ما به بررسی دقیق هر نمره فرعی نگاه می کنیم و کیفیت تصویر را با رقبای اصلی آن ، Huawei P40 Pro و Apple iPhone 11 Pro Max مقایسه می کنیم.

کنتراست

Mi 10 Ultra به لطف قرار گرفتن در معرض هدف بسیار خوب و قابلیت دامنه دینامیکی در هر شرایط ، نمره خوبی برای قرار گرفتن در معرض نور می گیرد. در اندازه گیری آزمایشگاه آنتروپی کنتراست جدید ما برای دامنه دینامیکی ، برخی از خرابی های نوردهی در صحنه های بسیار قوی HDR ثبت شده است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنید با تفاوت ۷EV بین سایه ها و برجسته ها ، Mi 10 Ultra به طور قابل توجهی از رقبای Huawei و Apple بدتر است ، با نمره آنتروپی آن بسیار پایین تر از سطح هدف ۶ بیتی ما. در شرایط کنتراست پایین ۲EV و ۴EV بسیار بهتر است ، اما به اندازه P40 Pro سازگار نیست ، که در این تست با آنتروپی به طور مداوم بالاتر از ۶ بیتی عالی بود.

نمودار 1

این تحلیل در تحلیل ادراکی ما از صحنه های طبیعی وجود دارد. در مواردی که تفاوت روشنایی بین سایه ها و هایلایت ها کم است ، همانند صحنه زیر ، Mi 10 Ultra با نوردهی کلی خوب و دامنه دینامیکی گسترده کار استثنایی را انجام می دهد. در صحنه های HDR با کنتراست بالاتر ، برخی از فشرده سازی صدا قابل مشاهده است و دستگاه اغلب نتواند جزئیات را در همه زمینه ها حفظ کند.

نمونه ایفون 11 پرو 1پی 40 پرو 10می 10 الترا 9
اپل آیفون ۱۱ پرو مکس ، قرار گرفتن در معرض هدف روشن با برخی از برش های برجستهHuawei P40 Pro ، نوردهی مناسب با دامنه دینامیکی گستردهXiaomi Mi 10 Ultra ، نوردهی مناسب با دامنه دینامیکی گسترده

در مواجهه با HDR داخلی نیز همین مورد اعمال می شود. در حالی که به طور کلی نتایج قابل قبول است و موارد برجسته به طور کلی در صحنه های دارای نور پس زمینه به خوبی حفظ می شوند ، Mi 10 Pro تمایل دارد تا سایه ها را بیش از حد روشن کند و فشرده سازی صدا و کنتراست ضعیف را ایجاد کند ، که در تصویر نهایی کمی ناامید کننده به نظر می رسد. نوردهی در نور کم بسیار خوب است ، درصورتی که قرار گرفتن در معرض هدف مناسب ، پرتره هایی با نور مناسب را تضمین می کند ، مانند صحنه شام شمع ما.

ایفون پرو 14پی 40 پرو 13می 10 الترا 12
Apple iPhone 11 Pro Max ، تحت موضوع در معرض دید و برخی از برش های برجستهHuawei P40 Pro ، قرار گرفتن در معرض هدف عالی و دامنه دینامیکی گستردهXiaomi Mi 10 Ultra ، هدف قرار گرفتن در معرض هدف خوب با برخی از برش های برجسته

رنگ 15

شیائومی از نظر رنگی نیز به خوبی عمل می کند. ارائه رنگ بسیار دلپذیر است ، همراه با آسمان آبی زیبا و سبزهای سرسبز در صحنه های کاملاً متعادل در فضای باز. مشکلات قرار گرفتن در معرض که در HDR قوی و صحنه های دارای نور پس زمینه شناسایی کرده ایم ، به همان اندازه در تجزیه و تحلیل رنگ ما نیز لغزیده می شود ، با رنگی مسطح و بدون روحیه که اغلب در سایه ها و آسمان مشهود است. رنگ داخل خانه با سطح اشباع خوب و تعادل رنگ سفید نسبتاً خنثی تحت طیف وسیعی از منابع نور مصنوعی بسیار خوب است. در نور بسیار کم ، کاست های تراز سفید قوی تر می توانند شیوع بیشتری داشته باشند ، و در صحنه های بسیار تاریک و دشوار ارائه رنگ کامل نیست ، اما به طور کلی Mi 10 Ultra کار خوبی برای رنگ انجام می دهد.

ایفون پرو 18پی 40 پرو 17می 10الترا16
Apple iPhone 11 Pro Max ، میزان اشباع کمی پایین تر و بازیگران دارای رنگ زرد گرمHuawei P40 Pro ، ارائه رنگی خوب شیائومی Mi 10 Ultra ، ارائه رنگ خوب و تعادل سفید خنثی

فوکوس 19

سیستم فوکوس خودکار Mi 10 Ultra عملکرد بسیار خوبی در تست آزمایشگاه معیار ما داشت ، تقریباً در همه شرایط نوری نتایج سریع ، دقیق و قابل تکرار ارائه می دهد. تنها استثنا نور کم (۵ لوکس) بود ، جایی که دستگاه کمی متناقض است. در حالی که می توانست سریع باشد ، Mi 10 Ultra غالباً در حدود یک ثانیه طول می کشد تا در این شرایط کم نور به وضوح قفل شود ، اگرچه انصافاً همه عکس ها در فوکوس شدید بودند. دستگاه Xiaomi همچنین در صحنه آزمایش آزمایشگاه HDR جدید نمایش خوبی ارائه داده است. جایی که دستگاه به طور مداوم در خیلی سریع و با تنظیم کنتراست در ۷EV ، فوکوس تیز پیدا می کند.

نمودار 20

در تجزیه و تحلیل ادراکی رفتار فوکوس خودکار نیز بسیار قابل اعتماد بود ، بدون اینکه عکس های تمرکز به طور جدی توسط آزمایش کنندگان مشاهده شود. تنها مسئله عمق میدان کمی محدود است و هنگام گرفتن یک عکس شلیک گروهی ، Mi 10 ultra تمایل به فوکوس روی چهره اول را ندارد و معمولاً به سمت یک عکس عمودی قفل می شود.

ایفون پرو 23پی 40 پرو 22می10الترا 21
Apple iPhone 11 Pro Max, autofocusHuawei P40 Pro, autofocusXiaomi Mi 10 Ultra, autofocus

حالت زوم 24

نویز25

Xiaomi Mi 10 Ultra تجارت خوبی را بین جزئیات و نویز ارائه می دهد و از بهترین های این دسته است. این دستگاه در اندازه گیری بافت آزمایشگاه ما عملکرد خوبی داشت ، با نمره بافت بیش از ۸۰ در نور شدید (۱۰۰۰ لوکس) در نور کم (۵ لوکس) به ۷۰ قابل احترام ، که نشان می دهد در هر شرایطی توانایی ضبط جزئیات بسیار بالا را دارد. نزدیک است ، اما کمی عقبتر از P40 Pro است ، که می تواند جزئیات بیشتری را در تمام شرایط نوری و به خصوص در آزمایش های لوکس ۱ تاریکی نزدیک کند.

نمودار26

در صحنه های آزمایش طبیعی Mi10 Ultra همچنین ثابت کرده است که می تواند سطوح بالایی از جزئیات را حل کند ، با ساختارهای زیبا به ویژه در تصاویر خارج از منزل که از نتایج P40 Pro و iPhone 11 Pro Max مطابقت دارد. دستگاه شیائومی راه راه خود را در داخل خانه نیز بدست می آورد ، جایی که جزئیات در مقایسه با هواوی و آیفون به طور جزئی بهتر است. هر سه دستگاه فوق العاده خوب عمل می کنند ، هر چند برای بافت در این عکس داخلی ، با عکسهای Xiaomi و Huawei فایلهای کمی تمیزتری را با نویز کمتر قابل مشاهده در مقایسه با آیفون ضبط می کنند.

ایفون پرو 29پی 40 پرو 28می 10 الترا 27
Apple iPhone 11 Pro Max, indoor textureHuawei P40 Pro, indoor textureXiaomi Mi 10 Ultra, indoor texture

زوم 30

Xiaomi همچنین نویز تصویر را به خوبی مدیریت شده کنترل می کند ، سطح نویز نزدیک به بهترین دوربین های این گروه است. در عکسهای فضای باز ، یک نویز درخشندگی خوب در مناطقی با رنگ یکنواخت و مناطق سایه بازیابی شده در تصاویر HDR کمی قابل مشاهده است ، اما هیچ چیز خیلی مشکل ساز نیست. در نور کم ، مدیریت بافت / سر و صدا Mi 10 Ultra در جایی بین دستگاه های هواوی و اپل قرار می گیرد. در این عکس داخلی ، جزئیات خوب در چهره به طور کامل بین Xiaomi و Huawei قابل مقایسه است ، اما P40 Pro یک فایل تمیزتر با سر و صدای کمتری ارائه می دهد. Mi 10 Ultra با این وجود از هر دو جنبه آیفون پیشی می گیرد.

ایفون پرو 33پی 40 پرو 32می 10 الترا 31
Apple iPhone 11 Pro Max ، نور کمHuawei P40 Pro ، نور کمXiaomi Mi 10 Ultra, نور کم

زوم 34

فکت 35

مصنوعات تصویری به طور کلی در دوربین Mi 10 Ultra به خوبی مدیریت می شوند. آزمایشگران ما برخی از مصنوعات همجوشی و کمی سازی رنگ ، همچنین شعله ور شدن ، مویرا و برخی از رنگ های حاشیه ای را پیدا کردند ، اما برای تشخیص هر یک از این اثرات باید خیلی دقیق نگاه کنید. همچنین لازم به ذکر است که شیائومی در گوشه های تصویر وضوح خوبی را حفظ می کند ، جایی که بسیاری از دستگاه های دیگر ، حتی مدل های پیشرفته از از دست دادن میزان حساسیت رنج می برند.

اگر به گوشه های این عکس دقت کنید ، می توانید یک تصویر غیر طبیعی از بافت را ببینید که احتمالاً توسط الگوریتم های همجوشی دوربین های Xiaomi ایجاد شده است.

برش 37برش36
Xiaomi Mi 10 Ultra ، برش از تصویر کنارXiaomi Mi 10 Ultra, artifacts

مصنوعات در بافتهای ظریف نمای ساختمان در پس زمینه قابل مشاهده است.

برش39برش 38
Xiaomi Mi 10 Ultra برشی  از تصویر کناXiaomi Mi 10 Ultra, artifacts

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra بوکه40

Mi 10 Ultra بیش از توانایی تولید یک شوک بوکه شبیه سازی شده با ظاهری زیبا دارد و از بهترین دستگاه هایی است که ما در این گروه آزمایش کرده ایم. این دوربین از لنز تله کوتاه با فاصله کانونی ۵۰ میلی متری خود در حالت بوکه استفاده می کند ، که از نظر میدان دید نسبت به دستگاه هایی که با دوربین زاویه دید در حالت عمودی تصاویر را ضبط می کنند ، به آن یک مزیت می دهد.

برآورد عمق نیز به طور کلی دقیق است ، فقط مصنوعات عمق نسبتاً جزئی در اطراف عناصر چالش برانگیز صحنه قابل مشاهده است. حالت بوکه همچنین همه اصول را درست مانند نوردهی و رنگ درست می کند و وضوح آن نیز خوب است.

نورافکنهای روشن در پس زمینه ، همانطور که باید گرد هستند و کنتراست خوبی دارند ، اما گرادیان تاری از جلو به عقب می تواند گاهاً با تغییرات نسبتاً ناگهانی در شدت تاری ، کمی غیرطبیعی به نظر برسد.

در این نمونه زیر ، Xiaomi در جداسازی موهای ریز سوژه از پس زمینه عالی عمل می کند. هواوی نیز خوب است ، اما سامسونگ تا حدودی دست و پنجه نرم می کند.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra پی 40 پرو43بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اس20 42بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10الترا41
Huawei P40 Pro, indoor bokehSamsung Galaxy S20 Ultra, indoor bokehXiaomi Mi 10 Ultra, indoor bokeh

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra زوم 44

در این مقایسه دوربرد ، Xiaomi تاری پس زمینه بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها ایجاد می کند که در کل جلوه بسیار مطبوعی ایجاد می کند.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra پی 40 پرو 47بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اس 20 46بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می 10 الترا 45
Huawei P40 Pro ، بوکه در فضای باز ، تاری پس زمینه کمی کمترSamsung Galaxy S20 Ultra ، بوکه در فضای باز ، تاری پس زمینه کمترXiaomi Mi 10 Ultra ، بوکه در فضای باز ، تاری شدید پس زمینه

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra شب48

شیائومی Mi 10 Ultra همچنین به لطف کیفیت تصویر عالی در انواع صحنه های کم نور ، بهترین عملکرد جدید ما در زمینه عکاسی در شب و نور کم است.

با تنظیم فلاش در حالت خودکار ، دوربین آنطور که باید رفتار می کند ، فلاش را برای عکس های پرتره تحریک می کند ، اما نه برای تصاویر منظره یا مناظر شهری. علاوه بر این ، شیائومی با عکس های عمودی در فضای داخلی کار بسیار خوبی انجام می دهد. خروجی فلاش با نور محیط به خوبی متعادل است و باعث می شود یک نوردهی خوب و به طور کلی احساس طبیعی تصویر ایجاد شود. سامسونگ برای این صحنه فلاش ایجاد نمی کند ، که منجر به قرار گرفتن در معرض هدف در موضوع کمتر از Mi 10 Ultra می شود و همچنین در زمینه پس زمینه قطع برجسته وجود دارد.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اس 2050بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می 10 الترا49
Samsung Galaxy S20 Ultra, flash-autoXiaomi Mi 10 Ultra, flash-auto

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra زوم 51

در مناظر شبانه و مناظر شهری ، قرار گرفتن در معرض هدف معمولاً خوب است و سیستم تعادل رنگ سفید خودکار به طور دقیق کار می کند. در نمونه زیر می بینید که شیائومی نسبت به Oppo Find 2X pro و به ویژه P40 Pro کمی نوردهی بیشتری ایجاد می کند که باعث می شود در بسیاری از عکس های شب ظاهر دلپذیری داشته باشید.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra پی 40 پرو 54بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اوپو53بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10الترا
Huawei P40 Pro ، فلاش خودکار ، در معرض نور کمی تاریکOppo Find X2 Pro ، در معرض نور کمی تاریک ترXiaomi Mi 10 Ultra ، خودکار فلاش ، نوردهی عالی

حالت Flash-off نیز با نوردهی مناسب و جزئیات مناسب نتایج خوبی را به همراه دارد. عکس پرتره در زیر دارای رنگ پوست مطبوعی با قرار گرفتن در معرض صورت و سر و صدای مناسب است. P40 Pro به طور کلی نور بیشتری را برای این عکس ایجاد می کند ، اما این باعث می شود رنگ پوست کمی شسته شود ، برش برجسته در پس زمینه و جزئیات از دست می رود. Oppo تصویری کاملاً کم نور را ثبت کرد. شیائومی با این شرایط دشوار در نور کم بسیار بهتر از همه معامله می کند.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra پی 40 پرو 57بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اوپو56بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10الترا
Huawei P40 Pro, flash-offOppo Find X2 Pro, flash-offXiaomi Mi 10 Ultra, flash-off

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra زوم 58

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra نمایش

با تجزیه و تحلیل کیفیت و دقت تصویر پیش نمایش Mi 10 Ultra ، کیفیت کلی خوب است ، با کمبود نوردهی در هدف ، سر و صدا و بافت با ضبط نهایی. عدم وجود پردازش زنده HDR به این معنی است که در شرایط کنتراست بالا ، در مواردی که نورهای برجسته بیش از حد در معرض نور هستند و سایه ها یا چهره ها اغلب کمی تحت نور قرار دارند ، از موفقیت کمتری برخوردار است.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra نمایش61بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra نمایش60
ضبط ، سر و صدا و بافت مشابه پیش نمایش در تصویر نهایی است.پیش نمایش ، در شرایط با کنتراست بالا یا نور پس زمینه ، هیچ پردازش HDR برای رنگ دقیق و قرار گرفتن در معرض در پیش نمایش وجود ندارد.

Zoom scores explained

Xiaomi Mi 10 Ultra نمره زوم برجسته ۱۰۱ امتیازی را کسب می کند ، که با کسب بهترین امتیاز ، در پایگاه داده فعلی ما بهترین است. امتیاز بزرگنمایی از تله و امتیازات فرعی گسترده محاسبه می شود. در این بخش ، ما نگاه دقیق تری به چگونگی دستیابی به این زیر امتیازها می اندازیم و کیفیت تصویر بزرگنمایی را با برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra تله 78

Mi 10 Ultra طبق عملکرد پرچمداران قبلی شیائومی مانند Mi 10 Pro با عملکردی خوب در تجزیه و تحلیل لنزهای تله جدید عمل می کند. کیفیت تصویر به طور کلی برجسته است و جزئیات در محدوده بزرگنمایی بسیار خوب است.

در مقایسه با میزان تولید بیشتر رقابت ها ، تصاویر بزرگنمایی با جزئیات بسیار چشمگیر هستند ، به خصوص در فواصل بزرگنمایی نزدیک ، طولانی و بسیار طولانی. در فاکتورهای بزرگنمایی متوسط (حدود ۴ برابر) ، تصاویر Xiaomi دارای جزئیات بسیار خوبی نسبت به مرکز قاب هستند ، اما در وضوح نسبت به لبه ها افت محسوسی وجود دارد که ناشی از همجوشی تصویر است. برخی از نوری های درخشندگی شدید در برخی از تصاویر نیز قابل مشاهده است و آزمایش کنندگان ما نیز گاهی اوقات از دست دادن بافت در سطوح کوچک را مشاهده می کنند ، اما این لرزش های جزئی کنار لنزهای دور از نقاط قوت Mi 10 Ultra است.

عکسهای زیر در ۵۰ میلی متری ، ضریب بزرگنمایی تقریباً ۲ برابر ثبت شده اند. در قسمت رو به سمت مرکز جزئیات قاب خوب است ، اما وضوح تصویر در این نمونه نسبت به Samsung S20 Ultra جزئی است و Mi 10 Pro به وضوح واضح تر است

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اس2066بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10پرو 65بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10الترا64
Samsung Galaxy S20 Ultra, 50mmXiaomi Mi 10 Pro, 50mmXiaomi Mi 10 Ultra, 50mm

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra زوم 67

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra واید72

دوربین فوق عریض برجسته عملکرد دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra است. روی کاغذ فاصله کانونی ۱۲ میلی متری بسیار گسترده ای ارائه می دهد اما دوربین برخی از اصلاحات اعوجاج را اعمال می کند که میزان دید را کمی کاهش می دهد. با این حال ، با اندازه ۱۲.۵ میلی متر ، همچنان وسیع ترین میدان دید را در بین دوربین های گوشی های هوشمند تا به امروز ارائه می دهد ، و این گزینه خوبی برای طرفداران عکاسی با زاویه دید فوق العاده است. از نظر کیفیت تصویر ، فوق العاده گسترده همه اصول را نیز درست می سازد ، نوردهی هدف بسیار خوب و دامنه دینامیکی گسترده و همچنین رنگ دلپذیر را ارائه می دهد.

جزئیات می تواند بهتر باشد ، اما شیائومی با اکثر دوربین های فوق العاده عریض که آزمایش کرده ایم مشترک است. برخی از سر و صدا نیز قابل مشاهده است. تصاویر برخی از اعوجاج ها را نشان می دهد ، اما تأثیر کاملاً تحت کنترل است. به لطف تصحیح انحراف نسبتاً سبک ، از دست دادن وضوح در لبه های قاب که در بسیاری از موارد بسیار عریض مشاهده می کنیم ، در Xiaomi خیلی زیاد نیست. آزمایش کنندگان ما برخی از انحرافات رنگی و زنگ زدن را در زیر نور داخلی مشاهده کرده اند ، اما مصنوعات تصویری در دوربین فوق عریض Mi 10 Ultra به خوبی کنترل می شوند.

در صحنه زیر می بینید که Xiaomi صحنه بسیار بیشتری از Huawei (و سایر گوشی های موجود در بازار) را به درون قاب فشار می دهد. از طرف دیگر ، دوربین فوق العاده وسیع هواوی از نظر بافت / نویز و دامنه دینامیکی دشوار است.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra پی 40 پرو 74بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می 10الترا 73
Huawei P40 Pro ، میدان دید باریک ترXiaomi Mi 10 Ultra ، میدان دید بسیار گسترده

شیائومی نیز کمی گسترده تر از Samsung Galaxy S20 Ultra است و تصاویری با جزئیات کمی بهتر و نویز کمتر تولید می کند.

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra اس 2076بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra می10الترا75
Samsung Galaxy S20 Ultra, ultra-wideXiaomi Mi 10 Ultra, ultra-wide

بررسی دوربین Xiaomi Mi 10 Ultra زوم 77جمع بندی :

Xiaomi Mi 10 Ultra شماره یک در رتبه بندی ما است در حال حاظر شاید با روند بقیه شرکت ها رنبه این دستگاه جابجا شود  و به همین سزاوار است. در حالت Photo هیچ ضعف واقعی را نشان نمی دهد و در چندین دسته نتایج پیشرو در کلاس ارائه می دهد. این به ویژه در بخشهای بزرگ و بزرگنمایی چشمگیر است ، و آن را به گزینه ای ایده آل برای کسانی که می خواهند محدوده بزرگنمایی را تا حد ممکن بزرگ کنند بدون هیچ گونه تضعیفی در کیفیت تصویر تبدیل می کند.

این همچنین یک ابزار عالی برای فیلمبرداران تلفن همراه است که کیفیت کلی فیلم عالی را با تثبیت کارآمد در ۴K و سرعت فریم ۶۰ فریم در ثانیه ارائه می دهد که باعث می شود حرکت کاملاً روان و متحرک داشته باشید. به طور کلی ، اگر متناسب با بودجه شما باشد ، تلفن پرچمدار جدید شیائومی یک توصیه آسان برای سازندگان محتوای تلفن همراه است.


نکات مثبت:

قرار گرفتن در معرض هدف دقیق (عکس و فیلم)
دامنه دینامیکی گسترده (عکس)
رنگی زنده و دلپذیر (عکس و فیلم)
فوکوس خودکار عالی در (عکس)
خرید و فروش خوب بافت / سر و صدا (عکس و فیلم)
قرار گرفتن در معرض شب زیبا (عکس)
عکسهای دلپذیر بوکه (عکس)
قابلیت های بزرگنمایی خوب (عکس)
میدان دید فوق العاده گسترده چشمگیر (عکس)
تثبیت کننده موثر فیلم (فیلم)
ضبط صاف ۶۰ فریم در ثانیه (فیلم)

نکات منفی:

نویز در نور کم قابل مشاهده است (عکس و فیلم)
پیش نمایش HDR زنده محدود (عکس)
فشرده سازی صدا در HDR (عکس)
محدوده دینامیکی محدود (ویدئو)
عدم ثبات فوکوس خودکار (فیلم)

از شما کاربران عزیز تشکر میکنیم تا اینجا کار همراه ما بودین و این بررسی رو مطالعه کردین .

از شما دعوت میکنم تا در مورد این مطلب نظرات خود را بیان کنید .

بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…