عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا


عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا12


عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا

ماه گذشته به عنوان برترین دستگاه در خانواده آیفون ۱۲ معرفی شد ، آیفون ۱۲ پرو مکس دارای بزرگترین صفحه نمایش و چشمگیرترین دوربین اصلی دسته جدید تلفن های اپل است. دوربین عریض اصلی دارای لنز f / 1.6 معادل ۲۶ میلی متر در مقابل سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با سایت های عکس ۱.۷ μ (بزرگتر از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی ۱.۴ می در آیفون ۱۲ پرو و ​​آیفون ۱۱ پرو مکس) است. این سیستم همچنین از یک سیستم تثبیت کننده نوری مبتنی بر سنسور بهره می برد که اولین بار برای اپل است (بیشتر ماژول های دوربین تلفن لنز را به جای سنسور تغییر می دهند تا حرکت دوربین را جبران کند). یک دوربین فوق العاده گسترده با معادل ۱۳ میلی متر و یک ماژول تلفنی ۶۵ میلی متر با زوم ۲.۵ برابر دوربین اصلی (کمی بیشتر از آیفون ۱۱ Pro Max یا ۱۲ Pro) و یک سنسور LiDAR غیر معمول وجود دارد. برای ساخت نقشه های عمق.

مشخصات اصلی دوربین:

 • Primary: 12 MP sensor (1.7µ photo sites), 26 mm-equivalent f/1.6-aperture lens, sensor shift OIS, PDAF
 • Ultra-wide: 12 MP 1/3.6″ sensor, 13 mm-equivalent (14 mm measured) f/2.4-aperture lens
 • Tele: 12 MP 1/3.4″ sensor, 65 mm-equivalent f/2.2-aperture lens, PDAF, OIS
 • LiDAR depth sensing
 • LED flash
 • ۴K Dolby Vision HDR video at 24/30/60 fps (2160p/30 fps tested)

:Test summary

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا11

آیفون های اپل به طور کلی عملکرد تصویربرداری بسیار خوبی ارائه می دهند ، اما مدل های سال گذشته توسط جدیدترین و بهترین تولیدکنندگان گوشی در رتبه بندی ما پایین آمده است. با آیفون ۱۲ پرو مکس ، اپل دوباره به رتبه های بالاتر نزدیک میشود ، اما کاملاً به بالای صفحه نمی رسد. نمره چشمگیر دوربین  ۱۳۰ که آن را در خارج از سه رتبه برتر قرار داده است ، اما امتیاز عالی  عکس ۱۳۸ ، بر اساس عملکرد قوی با اندکی افتادن ، پس از نوشتن این محصول پس از Mate 40 Pro هوآوی دوم است.

قرار گرفتن در معرض به طور کلی دقیق است (همانطور که امیدوارید) ، به ویژه در پرتره ها ، و حتی در سطح نور بسیار پایین. دامنه دینامیکی کمتر قابل توجه نمره نوردهی را عقب نگه می دارد ، زیرا وقتی دوربین با صحنه هایی با دامنه روشنایی بسیار زیاد مواجه می شود ، هایلایت ها و سایه ها به حالت کلیپ در می آیند. رنگ به طور کلی دلپذیر است ، به خصوص در داخل خانه ، که ارائه کمی گرم اغلب چاپلوسانه است. با این حال ، در صحنه های با دامنه دینامیکی بالا ، رنگ از قابلیت اطمینان کمتری برخوردار است.

فوکوس خودکار به ویژه سریع و دقیق است ، زیرا آیفون ۱۲ پرو حداکثر برای این نمره فرعی بالاترین رقم را می زند. با وجود سنسور بزرگتر ، دوربین اصلی نیز عمق میدان را به اندازه کافی حفظ می کند (و آن را به درستی مدیریت می کند) تا بتواند در عکس های آزمایشی گروه ما را در کانون توجه قرار دهد.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا

این گوشی بهتر از iPhone 11 Pro Max باعث ایجاد تعادل در بافت و سر و صدا می شود و حفظ بافت بسیار خوب است ، حتی با پایین آمدن سطح نور ، دوربین روی جزئیات معلق است. سر و صدا نیز کمتر از اندازه گیری قبلی است. اما علی رغم پیشرفت های انجام شده ، بهترین رقابت ها همچنان می توانند نویز و جزئیات را به طرز ماهرانه ای متعادل کنند.

اپل در شبیه سازی تاری پس زمینه با یک حالت عمودی اختصاصی اولین تلاش را انجام داد و آخرین تلاشش در این آیفون با تفکیک موضوعی بسیار خوب ، یک شیب تاری محو و طبیعی و سر و صدای یکنواخت در کادر ، نتایج خوبی را به همراه داشت. با این حال ، ظاهراً این حسگر فانتزی LiDAR نقشه برداری عمیق و همه جانبه نیست ، زیرا هنوز مصنوعاتی را در اطراف افراد دشوار مانند مو مشاهده می کنیم.

مصنوعات تصویری به خوبی قابل کنترل هستند ، اما آیفون ۱۲ پرو مکس در واقع یک قدم عقب تر از مدل قبلی خود برمی گردد و سه امتیاز برای این امتیاز کم را از دست می دهد. تغییر رنگ ، کمی سازی رنگ ، زنگ زدن و شبح کشیدن در صورتی که به دنبال آنها باشید اغلب قابل مشاهده است.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا10
در داخل خانه ، Apple iPhone 12 Pro Max تصاویر مفصلی را با ارائه رنگی دلپذیر ثبت می کند.

iPhone 12 Pro Max در معیار بزرگنمایی جدید ما که نمرات Wide و Tele را با هم ترکیب می کند ، نمره ۶۸ را کسب می کند. این یک پیشرفت قابل توجه نسبت به ۱۱ Pro Max است (که با پروتکل جدید دوباره آزمایش کردیم) ، اما نسبت به بهترین رقابت بسیار عقب است. این آیفون در بخش گسترده ای از معادله کاملاً خوب عمل می کند ، پوشش گسترده ای و کیفیت کلی تصویر خوب (با چند نکته) را ارائه می دهد. در نسبت های بزرگنمایی متوسط ، ماژول تله تلفنی تلفن کار بسیار خوبی انجام می دهد.

با این حال ، آیفون ۱۲ پرو مکس واقعاً نمی تواند در بزرگترین زمان بزرگنمایی خود با بهترین دشمنانش رقابت کند. شیائومی ، هواوی و دیگران سخت تلاش کرده اند تا تلفن های دارای ماژول های دور از راه دور کانونی را افزایش دهند ، در حالی که آیفون معادل ۶۵ میلی متر است.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا8عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا9
رنگ ها در فضای باز واضح و دلپذیر هستند ، به ویژه هنگامی که پردازش HDR متوسط باشد.نوردهی دقیق است و کنتراست به خوبی مدیریت شده است ، جدا از برخی از برش های برجسته.

با نمره ویدیویی ۱۱۳ ، آیفون ۱۲ پرو حداکثر در تست ویدیوی ما با Huawei P40 Pro مقام دوم را کسب می کند و Huawei’s Mate 40 Pro را در بالای لیست قرار می دهد. اپل پشتیبانی Dolby Vision HDR را اضافه می کند ، که در صورت پخش در یک صفحه نمایش سازگار ، دامنه دینامیکی بالا و نگاشت لحنی دلپذیری را ارائه می دهد. دامنه پویا به طور کلی گسترده است ، اگرچه موارد برجسته هنوز هم می توانند در شرایط شدید کاهش پیدا کنند.

بافت و سر و صدا در اکثر شرایط به خوبی متعادل هستند ، در هنگام عکسبرداری در فضای باز یا در نور متوسط در محیط ، سر و صدای کم و جزئیات زیادی وجود دارد. قبل از ایجاد سر و صدا و افت جزئیات ، سطح نور باید کاملاً کم شود. رنگ به طور کلی دلپذیر است ، با وجود برخی از گچ های کمی تعادل سفید که گاهی اوقات قابل مشاهده هستند (بیشتر در نور بسیار کم).

همانند عکسهای ثابت ، فوکوس خودکار ویدئو با تغییر فاصله سریع و سوژه ، با تغییر سریع و روان ، دقیق و سریع است. تثبیت نیز م ،ثر است ، از جمله در هنگام راه رفتن یا حرکت دادن بدن.

حتی اگر قرار گرفتن در معرض به طور کلی دقیق است ، آزمایش کنندگان ما تحت هر شرایطی ناپایداری در معرض جزئی را مشاهده کردند. شعله ور و کمی سازی رنگ نیز گاهی اوقات نشان داده می شود ، اما عملکرد کلی فیلم عالی است.

Photo scores explained

آیفون ۱۲ پرو مکس به لطف نتایج قوی در بیشتر ویژگی های کیفیت تصویر ، به امتیاز عالی عکس ۱۳۸ دست می یابد. در این بخش ، ما از نزدیک به نحوه تعیین هر یک از زیر نمره ها نگاه می کنیم و کیفیت تصویر را با برخی از رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا7

عملکرد آیفون ۱۲ Pro Max’s Exposure با اکثر ارائه های شاخص دیگر قابل رقابت است اما وقتی صحبت از صحنه های دامنه دینامیکی بالا می شود ، جایی برای پیشرفت باقی می گذارد. قرار گرفتن در معرض هدف معمولاً دقیق است ، خصوصاً در مورد چهره.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا4عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا5عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا6
Huawei P40 Pro, better exposureApple iPhone 11 Pro Max, blown highlights, underexposed facesApple iPhone 12 Pro Max, blown highlights

قدرت سرسخت iPhone 12 Pro Max در معرض هدف در نمونه های زیر نمایش داده شده است. هر دو دستگاه مقایسه ، که شاید تحت شرایط کم نور و پس زمینه سفید قرار گرفته باشند ، چهره سوژه را کاملا جدی نشان می دهند ، در حالی که ۱۲ Pro Max در حفظ روشنایی آن کار بهتری انجام می دهد.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا 1عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا2عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا3
Huawei P40 Pro, worse underexposure on faceApple iPhone 11 Pro Max, worse underexposure on faceApple iPhone 12 Pro Max, slight underexposure on face

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا13

iPhone 12 Pro Max نمره رنگی یکنواخت کسب می کند. ارائه به طور کلی در فضای داخلی و خارج از منزل بسیار دلپذیر است (اگرچه گاهی اوقات وقتی بیرون هستید ، گچ کمی از رنگ آبی به داخل آن می ریزد). ارائه رنگ می تواند در صحنه های با دامنه دینامیکی بالا دست و پا کند ، اما تقریباً یک شکل کارتونی به خود می گیرد. در مثال های زیر ، ما از ۱۲ Pro Max در موضوع پیش زمینه رنگ بسیار خوبی داریم ، اما رنگ HDR در پس زمینه و رنگ پوست مدل دیگر به نظر می رسد. آیفون قدیمی با پس زمینه بهتر عمل می کند اما موضوع اصلی را در معرض کمبود قرار می دهد ، در حالی که Huawei رویکرد متعادل تری را مدیریت می کند .

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا15عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا16عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا17
Huawei P40 Pro, balanced color but slightly washed outApple iPhone 11 Pro Max, darker foregroundApple iPhone 12 Pro Max, odd HDR color rendering

در داخل خانه ، آیفون به سمت ارائه نمایشگر رنگی گرمتر که اپل به آن مشهور است متمایل است .

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا18عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا19عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا20
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, good color, but very slight pink cast in skin tonesHuawei P40 Pro, slight yellow cast, less flattering skin tonesApple iPhone 12 Pro Max, excellent color rendering

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا21

اپل با iPhone 12 Pro Max تاج فوکوس خودکار را می گیرد و بالاترین امتیاز را که تاکنون ثبت کرده ایم ، کسب می کند. AF در هر شرایطی سریع و دقیق است. یکی از افشاگری های پروتکل آزمایش جدید ما این است که دامنه روشنایی یک صحنه می تواند به اندازه سطح نور کلی بر عملکرد AF تأثیر بگذارد و تعداد کمی از تلفن هایی که در نور یکنواخت عملکرد عالی دارند وقتی با یک دامنه دینامیکی بالا روبرو می شوند ، لول می خورند صحنه اما همانطور که در نمودار زیر می بینیم ، آیفون از گسترش روشنایی ۷ EV بی تأثیر است و یک خوشه کاملاً گروه بندی شده از زمان را ارائه می دهد که در واقع پیش بینی انتشار شاتر را حدود یک دهم ثانیه برای احساس لحظه ای می کند. منصفانه است که فرض کنیم این عملکرد فوکوس خودکار برجسته حداقل تا حدی به دلیل سیستم جدید LiDAR اپل باشد.عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا21

اپل همچنین عمق میدان را به خوبی مدیریت می کند ، مسئله ای که با افزایش اندازه سنسور در تلفن ها و دیافراگم های ثابت بیشتر افزایش می یابد. در تست های ما با افرادی که در فواصل مختلف قرار داشتند ، آیفون در انتخاب یک نقطه فوکوس که حداکثر وضوح را برای افراد نزدیک و دور دارد ، کار خوبی انجام داد.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا22عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا23عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا24
Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, depth of fieldHuawei P40 Pro, depth of fieldApple iPhone 12 Pro Max, depth of field

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا25

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا26

آیفون ۱۲ پرو حداکثر نمره بافت بسیار خوبی کسب می کند ، مشاهدات مربوط به جزئیات را به خوبی تأیید می کند ، حتی با کاهش سطح نور. در این زمینه در بیشتر محدوده آزمایش شده عملکرد بهتری نسبت به ۱۱ Pro Max دارد و در نمودار زیر مشاهده می کنیم که دستگاه مرجع سامسونگ را در سطح نور بسیار ضعیف مورد ضرب و شتم قرار می دهد ، هرچند نمی تواند با Huawei همگام شود. وقتی چراغ ها پایین می روند

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا28

در مثال های زیر در شرایط نوری مختلط داخلی کاملاً چالش برانگیز (پنجره روشن در پس زمینه همه چیز را پیچیده می کند) ، آیفون ۱۲ پرو مکس با جزئیات خوب نسبت به مدل قبلی خود کار به مراتب بهتری انجام می دهد ، اگرچه هواوی از هر دو بالاتر است.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا29عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا30عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا31
Huawei P40 Pro, indoor textureApple iPhone 11 Pro Max, indoor textureApple iPhone 12 Pro Max, indoor texture

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا33

عملکرد نویز آیفون ۱۲ پرو مکس حداقل با توجه به استانداردهای برجسته کمتر چشمگیر است ، هرچند که در نور کم نسبت به مدل قبلی بهبود قابل توجهی دارد. در نمودار زیر ، می بینیم که سامسونگ دارای کف سر و صدای پایه بالاتری است و آیفون جدید در بیشتر دامنه آزمایش زیر آن باقی می ماند. از طرف دیگر ، Huawei به طور کلی نویز را بهتر از سایر دستگاه ها کنترل می کند.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا34

آیفون ۱۲ پرو مکس یک تیرانداز شبانه با توانایی و پیشرفت نسبت به ۱۱ پرو مکس است ، اما از بهترین رقابت ها عقب است. نوردهی تا سطح کم نور خوب است و دامنه دینامیکی آن بسیار گسترده است. رنگ ها معمولاً دلپذیر هستند. در مثال زیر ، آیفون نوردهی خوبی دارد و بهتر از سامسونگ نور و جزئیات را متعادل می کند. هر دو سامسونگ و هواوی کمی در معرض نور قرار می گیرند ، اما عملکرد عالی شبانه P40 Pro آن را از دو مورد دیگر متمایز می کند.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا35عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا36عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا37
Huawei P40 Pro, flash offSamsung Galaxy Note20 Ultra 5G, flash offApple iPhone 12 Pro Max, flash off

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا40

هنگام عکسبرداری از پرتره ها در شب در حالت خودکار ، اپل تصمیم می گیرد که از عملکردفلش جلوگیری کند ، انتخابی که ممکن است برخی از عکاسان با آن موافق باشند اما در شرایط کم نور می تواند منجر به کم نور شدن شود.

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا41

آیفون ۱۲ پرو مکس در حالت عمودی خود با عمق میدان کم شبیه سازی شده تصاویر دلپذیری را ثبت می کند. اثر بوکه طبیعی به نظر می رسد و آیفون تا حد زیادی از گرفتاری هایی که برخی رقبا در هنگام تلاش برای ارائه چهره به صورت طبیعی در این حالت به دام می افتند جلوگیری می کند: رنگ پوست خوشایند است و سطح جزئیات نیز خوب است ، اگرچه دستگاه مرجع Huawei ، که واقعا عالی است این ترفند در حفظ جزئیات صورت کمی بهتر عمل می کند..

عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا43عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا44عملکرد دوربین Apple iPhone 12 Pro Max : بزرگ و زیبا45
Huawei P40 Pro, pleasant bokeh effectApple iPhone 11 Pro Max, pleasant bokeh effectApple iPhone 12 Pro Max, pleasant bokeh effect

آیفون در جدا کردن سوژه از پس زمینه کار بسیار خوبی انجام می دهد ، اما مانند اکثر دستگاه ها ، در لبه ها اشتباه می کند ، به خصوص با حاشیه های دشوار مانند مو. به نظر نمی رسد که سنسور LiDAR ، حداقل در نور عادی ، تفاوت چشمگیری ایجاد کند (بازاریابی اپل توانایی ساخت نقشه های عمق در نور کم را برجسته می کند ، اما این بخشی از پروتکل آزمایش ما نیست).

به غیر از خطاهای مرزی ، که کاملاً معمولی است ، آزمایش کنندگان ما همچنین اشاره کردند که آیفون در یک مورد کاملاً از تاری پیش زمینه چشم پوشی کرده است. درغیر اینصورت گرادیان تاری کاملاً طبیعی است و نسبت به ۱۱ Pro Max پیشرفت خوبی دارد.نتیجه گیری :

 ✅ نکات مثبت ⇓

❎ نکات منفی ⇓

 • فوکوس خودکار سریع و دقیق
 • قرار گرفتن در معرض دقیق
 • تعادل گرم و دلپذیر سفید در فضای بسته و در نور کم
 • جزئیات بالا در نور خوب
 • دامنه پویای گسترده ای در فیلم ها
 • ارائه رنگ دلپذیر و رنگ پوست در بیشتر فیلم ها
 • سر و صدا به طور کلی در فیلم ها به خوبی کنترل می شود.
 • تثبیت کننده فیلم موثر است.
 • دامنه پویا در تصاویر محدود است.
 • سر و صدا اغلب در عکس ، به ویژه در نور کم ، قابل مشاهده است.
 • رنگ می تواند در صحنه های HDR غیرطبیعی به نظر برسد.
 • کمی سازی رنگ ، شبح ، تغییر رنگ و مصنوعات زنگ دار در عکسها
 • بی ثباتی در معرض قرار گرفتن در فیلم ها
 • تعادل رنگ سفید در فیلم های کم نور ایجاد می شود
 • آثار شعله ور و کوانتیزه رنگ در فیلم ها
DEXOMARK از شما عزیزان  دعوت می کند تا درباره مقاله های این وب سایت نظرات خود را ارسال کنید. 
ممنون از همراهی شما 🙂
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…