SamsungGalaxyS105G-tech45


Samsung Galaxy S10 5G::

Samsung Galaxy S10 5G نسخه فوق العاده پرچمدار گوشی های هوشمند S10 پرچمدار سامسونگ است و جدا از اتصال ۵G ، از ۸ گیگابایت رم و صفحه نمایش ۶.۷ اینچی ، HDR10 + دارای مشخصات AMOLED بهره می برد. سیستم دوربین اصلی یک دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و لنزهای با دیافراگم متغیر را با یک ماژول با زاویه فوق العاده ۱۶ مگاپیکسل و یک ماژول تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی ترکیب می کند. در مقایسه با مدل استاندارد S10 ، مدل ۵G همچنین یک سنسور Time-of-Flight (TOF) را اضافه می کند تا هنگام فیلمبرداری با فیلم و همچنین با برنامه های واقعیت افزوده ، از بوکه کمک کند.

SamsungGalaxyS105G-tech2

به لطف نتایج عالی در هر دو تست زاویه دید گسترده و کم نور ، Galaxy S10 5G موقعیت خود را بسیار نزدیک به صدر رده بندی دوربین ها نگه می دارد. سامسونگ یکی از گسترده ترین زمینه های دید همه دستگاه های موجود در بازار را ارائه می دهد و با وجود چالش های نوری که با آن همراه است ، هنوز هم می تواند کیفیت تصویر مناسب را در تمام طول کانونی با زاویه دید گسترده حفظ کند. سطح جزئیات در مقایسه با رقابت کم است ، و در گوشه و کنار نرمی شدید وجود دارد ، اما تصاویر در فضای باز میزان خوبی ، رنگ های زیبا و دامنه نسبتاً گسترده ای را نشان می دهد. سر و صدا در تمام شرایط نوری به ویژه در نور کم قابل مشاهده است ، اما در مقایسه با اکثر رقبا ، بسیار خوب اداره می شود.

S10 5G همچنین یکی از بهترین مجریان در رده جدید Night است که در کلیه تنظیمات فلش نتایج خوبی دارد. فقط در هنگام خاموش شدن با فلاش در نور بسیار کم خاموش می توانید تصاویر را کم فشار کنید. (نسخه سیستم عامل که برای آزمایش خود استفاده کردیم ، حالت Night ارائه نمی دهد ، بنابراین S10 5G نمی تواند امتیاز دیگری برای این ویژگی بدست آورد.)

Galaxy S10 5G نیز در اکثر مناطق دیگر همچنان یکی از بهترین دستگاه های موجود در بانک اطلاعاتی ما است. این نمی تواند با عملکرد بزرگنمایی قابل توجه Huawei P30 Pro سازگار باشد ، اما تقریباً در هر جنبه دیگری نتایج عکس عالی را ارائه می دهد و برای فیلم نیز برجسته است. فیلم های ویدئویی هنوز همان نور و رنگ هدف بسیار خوبی را در مقایسه با S10 + نشان می دهند ، و وضوح ۴K در تنظیمات پیش فرض به بهبود نمرات بافت ، نویز و مصنوعات کمک می کند. در کل ، S10 5G هنوز هم یک گزینه عالی برای عکاسان موبایل و فیلمبرداران محسوب می شود.


حالت Wide:

سامسونگ Galaxy S10 5G هنگام جابجایی به دوربین با زاویه دید گسترده ، فاصله کانونی بسیار معقولی معادل ۱۲ میلی متر را در اختیار شما قرار می دهد و قادر به حفظ کیفیت تصویر خوب در تمام طول کانونی گسترده در شرایط داخلی و خارجی است و خود را یکی از بهترین های فعلی پهن می کند. امتیازات در مقایسه زیر می بینید که سامسونگ در وسیع ترین تنظیمات بزرگنمایی نسبت به Huawei P30 Pro و Xiaomi Mi 9 از دید بسیار گسترده تری برخوردار است.

SamsungGalaxyS105G-tech3 SamsungGalaxyS105G-tech4-huaweip30pro

SamsungGalaxyS105G-tech3SamsungGalaxyS105G-tech4-xiaomimi9SamsungGalaxyS105G-tech4-huaweip30pro
Galaxy S10 5GXiaomi Mi 9Huawei P30 Pro

قرار گرفتن در معرض به طور کلی در شرایط بیرونی دقیق است و تنها برخی از ناپایداری های جزئی در تنظیمات گسترده تر وجود دارد. ارائه رنگ عموماً پایدار و دلپذیر است ، اگرچه برخی از تصاویر در فضای باز می توانند بازیگران آبی جزئی را نشان دهند. دامنه پویا خوب است ، باعث می شود سایه مناسب و جزییات در صحنه های با کنتراست بالا برجسته شود ، اما در این شرایط شاهد برخی موقتا در لبه های با کنتراست بالا نیز بودیم. در حالی که برخی از نویزها در همه شرایط نوری به ویژه در داخل خانه و در نور کم قابل مشاهده است ، اما در مقایسه با رقابت تمایل به کنترل نسبتاً خوبی دارد.

در روند نزولی ، سطح جزئیاتی که دوربین ۱۰-زاویه دید S10 5G ضبط می کند ، حتی در نور روشن ، پایین تر از بیشتر رقبا مستقیم است. در تصاویر مقایسه زیر ، می بینید که S10 5G جزئیات و بافت های زیبایی و همچنین Huawei P30 Pro را در تنظیمات با زاویه دید عریض ارائه نمی دهد.

SamsungGalaxyS105G-tech5SamsungGalaxyS105G-tech6-huaweip30pro
Galaxy S10 5GHuawei P30 Pro

مصنوعات مختلف همچنین نمره گسترده سامسونگ را پایین می آورند ، اما با حرکت از وسیع ترین فاصله کانونی در دسترس به تنظیمات کمتر شدید ، کم تحرک می شوند. عدم وضوح در گوشه ها و کجی در وسیع ترین تنظیمات بسیار قابل توجه است ، اما با توجه به اینکه سامسونگ از نظر اکثر رقبا از زاویه دید وسیع تری برخوردار است ، کیفیت تصویر هنوز قابل قبول است.

آزمایشکنندگان ما همچنین در تصاویر نمونه S10 5G برخی از تغییر شکل ها (تغییر شکل چهره های نزدیک به لبه های قاب) ، هاله و رنگ آمیزی رنگ را پیدا کردند و زنگ زدن معمولاً هنگام عکسبرداری در زیر نورپردازی داخل خانه قابل مشاهده است. با وجود این نقص ها ، در حال حاضر سامسونگ گلکسی S10 5G یکی از بهترین مجریان برای عکسبرداری با زاویه دید عریض است. با این وجود ، هنوز فضای کمی برای بهبود وجود دارد و ما می توانیم انتظار داشته باشیم که نسل های دستگاه های آینده کیفیت تصویر با زاویه دید گسترده را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

SamsungGalaxyS105G-tech7SamsungGalaxyS105G-tech8

عکسبرداری حالت Night::

سامسونگ گلکسی S10 5G تاکنون به یکی از بالاترین امتیازات فرعی Night دست پیدا کرده است ، اما تقریباً مانند هر تلفن هوشمند دیگر ، در هنگام عکسبرداری در نور کم ، هنوز فضای بسیار زیادی برای بهبود وجود دارد.

در تنظیم پیش فرض آن ، عملکرد خودکار فلش سامسونگ بسیار عالی است. فلاش همیشه در هنگام تشخیص چهره در قاب باعث می شود ، و تصاویر حاصل از آن قرار گرفتن در معرض هدف خوب ، تعادل نسبتاً دقیق سفید و سطح خوب جزئیات را نشان می دهند. فلاش همچنین گاهاً هنگام ضبط منظره یا منظره منظره شهری – که به خصوص ایده آل نیست- باعث می شود ، اما کیفیت تصویر معمولاً حتی در آن موارد مناسب نیست.

SamsungGalaxyS105G-tech9SamsungGalaxyS105G-tech10-GooglePixel3SamsungGalaxyS105G-tech11-xiaomimi9
Galaxy S10 5G, flash autoGoogle Pixel ۳, flash autoXiaomi Mi 9, flash auto

با خاموش شدن فلاش ، قرار گرفتن در معرض هدف در مناظر شهری و دامنه پویا بسیار خوب است ، در نتیجه عکس های شبانه کاملاً لذت بخش است. هنگام مشاهده تصاویر در اندازه کامل ، آشکار می شود که سطح جزئیات در مقایسه با رقابت بسیار پایین است ، اما نویز تصویر نسبتاً تحت کنترل است.

SamsungGalaxyS105G-tech13-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech12
Huawei P30 Pro, flash off Galaxy S10 5G, flash off

تصاویر به شدت کم نور در معرض نور کم قرار می گیرند. در مقایسه زیر می بینید که Huawei P30 Pro قادر است از این صحنه آزمایشی بسیار تاریک تابش قابل توجهی روشن تر از S10 5G داشته باشد. این گفته ، تصویر شیائومی حتی تاریک تر از تصاویر سامسونگ است.

SamsungGalaxyS105G-tech16-xiaomimi9SamsungGalaxyS105G-tech15-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech14
Xiaomi Mi 9, flash offHuawei P30 Pro, flash offGalaxy S10 5G, flash off

هنگام عکسبرداری در زیر نورپردازی خیابان شهری معمولی ، سیستم تعادل سفید تمایل به تولید یک رنگ زرد  دارد که کاملاً قابل توجه است اما در حد قابل قبول است.

با استفاده از فلاش ، Galaxy S10 5G عملکرد بسیار عالی S10 + را بهبود می بخشد. مانند S10 + ، عکاسی فلاش با S10 5G دارای نوردهی دقیق ، تعادل رنگ سفید خنثی و حفظ جزئیات خوب است. سامسونگ در مقایسه با S10 + میزان افت نور را کاهش داده و تصاویر خوشایندی را هم هنگام استفاده از فلاش و هم در هنگام ترکیب فلش با نور محیط ارائه می دهد. با این حال ، مصنوعات چشم قرمز می تواند قابل مشاهده باشد.

لطفاً توجه داشته باشید: با جدیدترین نسخه سیستم عامل خود ، گلکسی S10 5G سامسونگ از حالت شب اختصاصی برخوردار است. با این حال ، ما آزمایش شبانه را برای این بررسی به روز شده با استفاده از همان نسخه سیستم عامل به عنوان تست اصلی انجام دادیم ، که شامل یک حالت شب نمی شد.


Samsung Galaxy S10 5G بررسی دوربین :

Galaxy S10 5G نسخه جدید و فوق العاده پرچمدار گوشی های هوشمند پرچمدار سامسونگ S10 است. این گوشی از رم ۸ گیگابایتی و همراه با صفحه نمایش ۶.۷ اینچی ، ۱۴۴۰ پیکسل ۳۰۴۰، ، صفحه نمایش AMOLED با کیفیت HDR10 + برخوردار است. با ۲۵۶ GB یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه بارگیری می شود ، زیرا هیچ شکافی برای microSD وجود ندارد. سیستم دوربین اصلی ترکیبی از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و لنزهای با دیافراگم متغیر را با یک ماژول زاویه فوق العاده ۱۶ مگاپیکسل و ماژول تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل می دهد. در مقایسه با مدل استاندارد S10 ، مدل ۵G همچنین سنسور Time of Flight (TOF) را اضافه می کند تا در هنگام فیلمبرداری با بوکه ، و همچنین با برنامه های واقعیت افزوده کمک کند. بررسی ما را بخوانید تا دریابید که چگونه نسخه جدید رده بالای تلفن پرچمدار S10 در آزمایش موبایل ما انجام شده است.

مشخصات دوربین اصلی:

  • Quad-camera setup, including a dedicated TOF sensor
  • Primary: 12Mp sensor with 1.4µm pixels and 26mm-equivalent, f/1.5–۲.۴ aperture lens, dual-pixel AF, OIS
  • Ultra-wide: 16Mp sensor 1.0µm pixels and 13mm-equivalent, f/2.2-aperture lens
  • Telephoto: 12Mp sensor with ۱.۰µm pixels and 52mm-equivalent, f/2.4 aperture lens, PDAF, OIS
  • ۲۱۶۰p/60fps, shoots 4K video at 30fps by default

Test summary

نمره کلی آن  با ۱۱۶ سامسونگ S10 5G را با Huawei P30 Pro برای بهترین نمره ما تا کنون پیوند داده است. سامسونگ در امتیاز عکس خود ۲ امتیاز از هواوی عقب مانده است ، بیشتر به دلیل عملکرد چشمگیر Zoom P30 Pro با لنزهای تله فوتو ۵ برابر. با این حال ، S10 5G با نمره ۱۰۰ امتیاز برای Video را کسب می کند.

نکته جالب توجه این که S10 5G با استفاده از همان دوربین های S10 + که در آزمون ما ۹۷ امتیاز برای ویدیو کسب کرده است ، به این نمره بالای ویدیوی بالا دست می یابد. بزرگترین تغییر این است که سامسونگ حالت ضبط فیلم را به صورت پیش فرض در وضوح ۴K تغییر داده است ، این امر به بهبود بافت ، نویز و نمرات گوشی کمک می کند. علاوه بر این ، ویدیو از S10 5G دارای همان نوردهی و رنگ هدف بسیار مناسبی است که در S10 + وجود دارد و باعث می شود حتی بین عکسبرداری با جزئیات و کاهش نویز حتی در هنگام عکسبرداری با نور کم ، یک تجارت عالی برقرار کند.

(توجه داشته باشید که از آنجا که سنسور TOF اضافه شده فقط برای محاسبه بوکه در فیلم استفاده می شود ، هیچ تاثیری در نمرات ما ندارد ، زیرا ما هنگام فیلمبرداری بوکه را آزمایش نمی کنیم. در این مرحله ، ما نیز باید به همه یادآوری کنیم که در حالی که ۱۰۰ نقطه عطف عالی است ، این بالاترین امتیاز ممکن نیست ، بلکه فقط یک اندازه گیری نسبی است.)

SamsungGalaxyS105G-tech17

نمره S10 5G’s Photo نیز دارای اختلاف زیادی است ، زیرا سامسونگ لنز اصلی مورد استفاده را برای پرتره های بوکه از زاویه دید عریض به لنزهای تله فوتو تغییر داده است (اگر ترجیح می دهید هنوز هم از زاویه دید وسیع استفاده کنید ، گرچه ) این امر به کاهش کجی ناشی از عکسهای پرتره در فاصله کانونی کوتاه کمک می کند. به غیر از نمرات بهبود یافته به لطف پیش فرض وضوح بالاتر برای فیلم و تغییر لنز برای بوکه ، نتایج تست و زیر نمرات برای نسخه ۵G بسیار شبیه به نمونه های S10 + است ، زیرا مشخصات مربوط به سخت افزار دوربین اصلی در هر دو مدل یکسان هستند. با این حال ، به عنوان مثال ، پیشرفت های کمتری قابل مشاهده اما مهم در ویژگی هایی مانند فلش نیز وجود دارد.

SamsungGalaxyS105G-tech19SamsungGalaxyS105G-tech18
Samsung Galaxy S10 5G, bokeh mode using the primary wide-angle lensSamsung Galaxy S10 5G, bokeh mode using the tele-lens

Exposure and Contrast:

Samsung Galaxy S10 5G نتایج چشمگیر S10 + را برای قرار گرفتن در معرض و کنتراست تکرار می کند. نمره زیر از قرار گرفتن در معرض هدف دقیق است که فقط در نور بسیار کم و با محدوده دینامیکی برجسته افت می کند. S10 5G در این بخش با رقابت سختی روبرو است ، هرچند همانطور که از نمودار زیر می بینید ، که نشان می دهد هواوی P30 Pro از دقت در معرض حتی بهتری برخوردار است و آیفون XS Max به جز در شرایط کم نور بهتر است:

SamsungGalaxyS105G-tech20

S10 5G بسیار خوب با صحنه های با کنتراست بالا مانند تصویر زیر سرو کار دارد. قرار گرفتن در معرض هدف بسیار خوب است و دوربین در حفظ جزئیات برجسته و سایه نیز به خوبی عمل می کند. مانند S10 + ، برخی از برش های برجسته در صحنه هایی با کنتراست شدید روشنایی رخ می دهند. اما مانند S10 + ، S10 5G با صحنه های دارای نور پس زمینه بسیار خوب عمل می کند.

SamsungGalaxyS105G-tech21

در فضای کم نور ، S10 5G کار خوبی در کاهش مصنوعات حرکتی انجام می دهد. این کار همچنین نسبت به آیفون XS Max کار کمی بهتر در زمینه برخورد با نور پس زمینه انجام می دهد ، اما به خوبی P30 Pro نیست ، که بهترین نوردهی موضوعی را ارائه می دهد:

SamsungGalaxyS105G-tech24-AppleiPhoneXSMaxSamsungGalaxyS105G-tech23-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech22
Apple iPhone XS Max, backlit portraitHuawei P30 Pro, backlit portraitSamsung Galaxy S10 5G, backlit portrait

Color:

به عنوان مثال در این صحنه در فضای باز می بینید که رنگ های خنثی و دقیقی را به نمایش می گذارد ، در حالی که تصویر P30 Pro دارای رنگ مینای سیاهی به آسمان ، مقداری سبز در ساختمان و گل های کم رنگ تر است.

SamsungGalaxyS105G-tech27-xiaomimi9SamsungGalaxyS105G-tech26-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech25
Xiaomi Mi 9, outdoor colorHuawei P30 Pro, outdoor colorSamsung Galaxy S10 5G, outdoor color

در داخل خانه ، S10 5G ارائه عکس رنگی غنی و دلپذیر است ، همانطور که در عکس زیر دفتر نشان داده شده است:

SamsungGalaxyS105G-tech30-AppleiPhoneXSMaxSamsungGalaxyS105G-tech29-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech28
Apple iPhone XS Max, indoor colorHuawei P30 Pro, indoor colorGalaxy S10 5G, indoor color

Auto focus:

سامسونگ گلکسی S10 5G به لطف نتایج دقیق در کلیه شرایط نوری ، در رده Auto focus بسیار خوب نمره می دهد. در زیر نتایج حاصل از ۲۰ آزمایش تاخیر طولانی و کوتاه ما ارائه شده است. اگرچه S10 5G دارای تاخیر شاتر منفی مانند پرچمداران هواوی و اپل نیست ، بسیار سریع و بسیار سازگار است:

SamsungGalaxyS105G-tech31


Noise:

مانند S10 + ، S10 5G یک کار عالی برای کنترل نویز در همه شرایط روشنایی انجام می دهد ، اما کاهش نویز می تواند منجر به از بین رفتن جزئیات بافت در محیط داخلی و در نور کم بخصوص در مقایسه با P30 Pro شود ، همانطور که توسط نزدیک نشان داده شده است. در صحنه آزمایشگاه ما به نوارهای پارچه ای نگاه کنید.

SamsungGalaxyS105G-tech33-huaweip30proSamsungGalaxyS105G-tech32
Huawei P30 Pro, hand-held at at 5 luxSamsung S10 5G, hand-held at at 5 lux

SamsungGalaxyS105G-tech34

تفاوت در ترسیم بافت نیز در عکس روشنایی زیر قابل مشاهده است ، جایی که هواوی P30 Pro قادر به جزییات جزئی تر از صحنه نسبت به سامسونگ است. از طرف مثبت ، S10 5G در اکثر شرایط به خوبی صدا را کنترل می کند ، اگرچه برخی از سر و صدای درخشندگی در این نمونه قابل توجه است.

Huawei P30 Pro, texture in bright light

SamsungGalaxyS105G-tech36-huaweip30pro

Samsung S10 5G. texture in bright light

Samsung S10 5G. texture in bright light


در نمودار زیر می بینید که ۵G بیشتر از آیفون XS Max نویز را کاهش می دهد ، اما هنوز هم P30 Pro را تقریباً در تمام سطح نور دنبال می کند.

در نمودار زیر می بینید که 5G بیشتر از آیفون XS Max نویز را کاهش می دهد ، اما هنوز هم P30 Pro را تقریباً در تمام سطح نور دنبال می کند.

Artifacts:

در حالی که S10 5G از بیشتر مشکلات مصنوعی اجتناب می کند ، این زن و شوهر رنج می برند که قابل ذکر است. به طور خاص ، زنگ زدن در قسمت های دقیق تصاویر قابل مشاهده است. همچنین مسئله ای که در اثر لنز ایجاد شده است وجود دارد ، در حالی که گوشه تصاویر می توانند تار باشند ، حتی اگر مرکز آن تیز باشد. در این مثال در فضای باز می توانید هردو از این مصنوعات را مشاهده کنید ، با زنگ در جزئیات ساختمان قابل مشاهده است و تاری در چمن در لبه های تصویر:

SamsungGalaxyS105G-tech38
ویژگی های عکس برداری :

• تعادل دقیق سفید و ارائه رنگ دلپذیر در اکثر شرایط.

• قرار گرفتن در معرض هدف دقیق و دامنه پویا خوب.

• فوکوس خودکار سریع ، دقیق و قابل تکرار.

• اثر بوکه دلپذیر با شیب تار خوب و شکل خوب.

• سطح صوتی که به خوبی کنترل می شود.

• تصاویر فلش با قرار گرفتن در معرض هدف دقیق ، تعادل رنگ خنثی و حفظ جزئیات مناسب.

ویژگی فیلم برداری :

• جزئیات بسیار عالی در هر دو فضای بیرون و داخل ساختمان.
• تعادل دقیق سفید و ارائه رنگ دلپذیر.
• قرار گرفتن در معرض دقیق در هر دو فضای بیرون و داخل ساختمان.
• فوکوس خودکار سریع و دقیق.
• تثبیت کارآمد در فیلم های دستی.
• ضبط ۴K در تنظیمات پیش فرض.

معایب عکس برداری:

• برخی از مصنوعات قابل مشاهده از جمله زنگ زدن ، از بین رفتن وضوح در لبه های تصویر ، moiré و شبح سازی
• از دست دادن جزئیات دقیق و کنتراست کم در اکثر شرایط آزمایش شده.
• برخی از مصنوعات انزوا موضوعی در حالت بوکه.
• از دست دادن جزئیات هنگام بزرگنمایی به ویژه در بازه زمانی طولانی.

معایب فیلم برداری:

• کلیپ برجسته در صحنه های با کنتراست بالا.
• برخی از ناپایداری در معرض اندک ، به ویژه در محیط کم نور.
• از دست دادن جزئیات در نور کم.
• ناپایداری ناشی از تنفس لنزها در هنگام همگرایی فوکوس خودکار.

بررسی
صفحه نمایش 95%
سخت افزار 90%
طراحی 89%
رابط کاربری 92%
میانگین جمع نمرات عکس و فیلم 85%
خلاصه
90 %
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…