Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته


Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته1


Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

Huawei P50 Pro جدیدترین گوشی هوشمند رده بالای سری P تولیدکننده چینی است. تنظیمات دوربین ترکیبی از یک دوربین اصلی با سنسور بزرگ با یک فوق عریض ۱۳ میلی متری ، یک تله ۹۰ میلی متری ، یک سنسور تک رنگ و یک سنسور دمای رنگ چند طیفی برای بهینه سازی تعادل رنگ سفید و ارائه رنگ است.

همچنین مفهوم استفاده از سنسور تک رنگ در کنار سنسور اصلی را احیا می کند ، چیزی که آخرین بار در P20 Pro از سال ۲۰۱۸ مشاهده شد. سنسور تک رنگ باعث بهبود جزئیات دقیق و کاهش نویز ، به ویژه در نور کم می شود. همچنین به برآورد عمق برای اثر بوکه شبیه سازی شده کمک می کند. بیایید ببینیم عملکرد دوربین در آزمایشات دوربین DEXOMARK چگونه است.

مشخصات دوربین اصلی :

 • Primary: 50 MP sensor (12.5 MP output), 23 mm-equivalent f/1.8-aperture lens, OIS
 • Monochrome: 40 MP sensor (binned to 10 MP), 26 mm-equivalent f/1.6-aperture lens
 • Ultra-wide: 13 MP sensor, 13 mm-equivalent f/2.2-aperture lens
 • Tele: 64 MP sensor (16 MP output), 90 mm-equivalent f/3.5-aperture lens, OIS
 • Multispectral sensor
 • LED flash
 • ۴K video, 2160p/60 fps, (2160p/30 fps tested)
 • Kirin 9000 chipset

Test summary

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته2

 

Huawei P50 Pro با نمره کلی ۱۴۴ ، رتبه اول در رتبه بندی دوربین DٍEXOMARK محسوب می شود و امتیاز Xiaomi Mi 11 Ultra را با یک امتیاز بیشتر می کند.

این دوربین کیفیت تصویر بی نظیری را در هر شرایطی ارائه می دهد و نمره جدیدی را در رده عکس به دست می آورد ، جایی که امتیاز ۱۴۹ آن یک امتیاز بیشتر از Mi 11 Ultra است. نتایج P50 Pro در آزمایشات ما در تقریباً در همه زیرمجموعه های عکس بهترین یا بهترین در بین تاریخ است. تنها استثنا پیش نمایش است ، جایی که اغلب تفاوت های قابل توجهی بین تصاویر پیش نمایش و عکس های نهایی ، به ویژه در شرایط نوری با کنتراست بالا وجود دارد.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته3
Huawei P50 Pro تقریباً در همه شرایط عکاسی کیفیت فوق العاده ای را ارائه می دهد.

هوآوی جدید همچنین معیاری برای زوم قرار می دهد و نمره آن ۱۰۷ و هفت امتیاز کامل نسبت به رهبر قبلی این رده ، Xiaomi Mi 10 Ultra است. P50 Pro در حال حاضر بهترین تلفن هوشمند برای بزرگنمایی و کوچک نمایی است و نتایج تصویر از دوربین فوق عریض و ماژول tele بهترین چیزی است که تا به امروز دیده ایم.

در حالی که P50 Pro نمره بالایی برای ویدیو تعیین نمی کند ، اما تنها یک امتیاز از بهترین دستگاه برای عکسبرداری از تصاویر متحرک تا به امروز ، Xiaomi Mi 11 Ultra ، عمدتا به دلیل نتایج کمتر بافت/نویز است. با این حال ، فوکوس خودکار ویدئویی P50 Pro در رتبه بندی ما بهترین است و به طور کلی دوربین کیفیت ویدئویی عالی را ارائه می دهد. درست در مورد عکس ، نتایج آزمایش تقریباً برای همه ویژگی های فرعی از بهترین نمونه هایی است که دیده ایم. 

Huawei به جز جزئیات کوچک ، این کار را دوباره انجام داده و آخرین پرچمدار خود به معیار جدید دوربین گوشی های هوشمند تبدیل شده است که باید همه رقبای آینده با آن مقایسه کنند.

Photo

Huawei P50 Pro امتیاز عکس ۱۴۹ را کسب می کند. در این بخش ، ما هر یک از ویژگی های فرعی را دقیق تر بررسی کرده و کیفیت تصویر را با رقبا مقایسه می کنیم.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته5

در این آزمایشات ، قرار گرفتن در معرض هدف ، کنتراست و محدوده پویا ، از جمله تکرارپذیری در مجموعه ای از تصاویر را تجزیه و تحلیل می کنیم. آزمایشات در طیف وسیعی از شرایط نوری از جمله صحنه های دارای نور پس زمینه و نور کم تا ۱ لوکس انجام می شود. این نمره از تعدادی اندازه گیری عینی در آزمایشگاه و تجزیه و تحلیل تصاویر واقعی استفاده می شود.

در نور داخلی و در نور کم (۲۰ لوکس) ، P50 Pro در مقایسه با دوربین عکاسی دستی و دوربین نصب شده روی سه پایه بهتر از رقابت است.

این نمودار عملکرد نوردهی هواوی P50 Pro را در ۷ EV تفاوت بین نور محیط و درخشان ترین نقاط صحنه و برای سطوح و منابع مختلف نور نشان می دهد.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته6

در نور روشن ، محدوده دینامیکی تقریباً برابر بهترین کلاس است. این نمونه ها عملکرد نوردهی هواوی P50 Pro را در صحنه ای با نور پس زمینه نشان می دهند.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته7Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته8Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته9
Xiaomi Mi 11 Ultra ، نوردهی هدف خوب و محدوده پویاHuawei Mate 40 Pro+، قرار گرفتن در معرض هدف کم ، محدوده دینامیکی خوبHuawei P50 Pro ، نوردهی عالی و محدوده پویا

در شرایط داخلی ، P50 Pro دامنه دینامیکی بهتری نسبت به Mi 11 Ultra ارائه می دهد و در نور کم ، در بین دستگاه های این مقایسه بهترین است. این نمونه ها عملکرد نوردهی هواوی P50 Pro را در نور کم نشان می دهند.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته10Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته11Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته12
شیائومی Mi 11 Ultra ، نوردهی خوب چهره ، نوردهی کمی پایین چهره ، برش جزئی برجستهHuawei Mate 40 Pro+، نوردهی عالی و محدوده پویاHuawei P50 Pro ، نوردهی عالی و محدوده پویا

 

 

در این آزمایشها ، تجزیه و تحلیل رنگ ، رنگ پوست ، تعادل رنگ سفید و سایه رنگ ، از جمله تکرارپذیری در مجموعه ای از تصاویر را تجزیه و تحلیل می کنیم. این نمره از تعدادی اندازه گیری عینی در آزمایشگاه و تجزیه و تحلیل تصاویر واقعی استفاده می شود.

P50 Pro از نظر رنگ بسیار خوب عمل می کند. به ویژه در مورد تعادل رنگ سفید ، این احتمالاً با استفاده از سنسور چند طیفی مرتبط است. این نمونه ها عملکرد رنگ هواوی P50 Pro را در نور روز نشان می دهند.

Xiaomi Mi 11 Ultra ، رنگ پوست دلپذیر ، آسمان کمی غیر طبیعیHuawei Mate 40 Pro+، رنگ پوست دلپذیر ، اندکی تعادل رنگ سفیدHuawei P50 Pro ، رنگ پوست و آسمان دقیق ، تعادل سفید خنثی

این نمونه ها عملکرد رنگ هواوی P50 Pro را در شرایط داخلی نشان می دهد.

Xiaomi Mi 11 Ultra ، رنگ های دلپذیر پوست ، رنگ های تیره پوست کمی بیش از حد روشن استهواوی میت ۴۰ پرو+، رنگ نارنجی در رنگ پوستHuawei P50 Pro ، رنگ پوست دقیق ، رنگ واضح

 

 

در این آزمایشات ما دقت فوکوس خودکار و زمان عکسبرداری ، از جمله تکرارپذیری را در آزمایشگاه تجزیه و تحلیل می کنیم. ما شکست های تمرکز ، عمق میدان و ردیابی سوژه های متحرک را با استفاده از تجزیه و تحلیل ادراکی تصاویر واقعی آزمایش می کنیم.

سیستم فوکوس خودکار به طور کلی در همه شرایط نوری و در تمام سطوح نور بسیار خوب عمل می کند ، با تاخیر شاتر صفر و وضوح خوبی را بر روی هدف ارائه می دهد. به طور کلی فوکوس خودکار P50 Pro در مقایسه با همتایان خود بسیار خوب عمل می کند.

این نمودار عملکرد فوکوس خودکار هواوی P50 Pro را در آزمایشگاه در سطح نوری ۵ لوکس ، دستی نشان می دهد.

این نمودار عملکرد فوکوس خودکار Huawei P50 Pro را در آزمایشگاه در سطح نوری ۵ لوکس و با دستگاه نصب شده روی سه پایه نشان می دهد.

عمق میدان بسیار وسیع است و با دو سوژه در سطوح مختلف ، از دست دادن جزئیات سوژه در پشت خیلی بد نیست. با این حال ، در این صحنه ، Xiaomi Mi 11 Ultra به لطف عملکرد هوش مصنوعی که سوژه های کمی تار را در پس زمینه شناسایی و وضوح می دهد ، کار بهتری در تمیز نگه داشتن سوژه پس زمینه انجام می دهد.

این نمونه ها عمق میدان هواوی P50 Pro را نشان می دهند.

Xiaomi Mi 11 Ultra ، عمق میدانهواوی میت ۴۰ پرو+، عمق میدانهواوی P50 Pro ، عمق میدان

 

در این آزمایش ها ، بافت روی صورت و اشیا ، از جمله اشیاء در حال حرکت ، در طیف وسیعی از شرایط نوری ، با استفاده از چندین مجموعه آزمایش آزمایشگاهی و تجزیه و تحلیل ادراکی تصاویر واقعی را تجزیه و تحلیل می کنیم.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

این نمونه ها عملکرد بافت هواوی P50 Pro را در شرایط روز نشان می دهند.

Xiaomi Mi 11 Ultra ، بافت در فضای بازHuawei Mate 40 Pro+، بافت در فضای باز

Huawei P50 Pro ، بافت در فضای باز

در نور بسیار کم ، دوربین جزئیات خوبی را ارائه می دهد و این کار را به طور مداوم انجام می دهد ، بدون تفاوت زیادی بین عکس های همان صحنه. این نمودار قابلیت تکرار جزئیات Huawei P50 Pro را در شرایط نوری مختلف نشان می دهد.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

در این آزمایش ها ، سر و صدا روی صورت و اشیا ، از جمله اجسام در حال حرکت ، در طیف وسیعی از شرایط نوری ، با استفاده از چندین مجموعه آزمایش آزمایشگاهی و تجزیه و تحلیل ادراکی تصاویر واقعی را تجزیه و تحلیل می کنیم.

از نظر سر و صدا ، عملکرد آزمایشگاه P50 Pro آن را بین Xiaomi Mi 11 Ultra و Huawei Mate 40 Pro+قرار می دهد. این نمودار مقایسه اندازه گیری نویز بصری بین Huawei P50 Pro و رقبای آن را نشان می دهد.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

با این حال ، برای تصاویر واقعی ، ما در مقایسه با Xiaomi Mi 11 Ultra اغلب در سطح کم نویز در شرایط کم نور برای P50 Pro مشاهده می کنیم.

این نمونه ها عملکرد نویز هواوی P50 Pro را در نور کم نشان می دهند.

Huawei P50 Pro : در همه زمینه ها برجسته

شیائومی Mi 11 Ultra ، سر و صدای کم نورهواوی میت ۴۰ پرو+، نویز در نور کم

هواوی P50 Pro ، سر و صدای کم نور

 

برای این آزمایشات ، ما به حالت بوکه یا عمودی دوربین می پردازیم و برآورد عمق ، شکل بوکه ، گرادیان تار و تکرارپذیری و سایر ویژگی های کلی کیفیت تصویر ذکر شده در بالا را تجزیه و تحلیل می کنیم. نمره حاصل از تجزیه و تحلیل تصاویر واقعی است.

تصاویری که در حالت بوکه گرفته می شوند ، انزوای سوژه عالی و شکل بوکه واقع گرایانه را در تمام مقادیر دیافراگم شبیه سازی شده نشان می دهند. خطاهای تخمین عمق بسیار کمی در مورد موضوع پیش زمینه وجود دارد و جزئیات نیز بسیار خوب است ، و P50 Pro را به عنوان دستگاه جدید برتر برای بوکه تبدیل می کند.

این نمونه ها شبیه سازی بوکه هواوی P50 Pro را در نور روز نشان می دهد.

شیائومی Mi 11 Ultra ، حالت بوکههواوی میت ۴۰ پرو+، حالت بوکههواوی P50 Pro ، حالت بوکه

در این آزمایشها ما مجموعه ای از تصاویر را در تاریکی تاریک و همچنین نورهای شهری در پس زمینه که کمی روشنایی را ایجاد می کنند ، ثبت می کنیم. ما نمونه های تصویری را با دوربین در تنظیمات پیش فرض در دو حالت فلاش خودکار و فلاش خاموش می گیریم. ما همه ویژگی های کیفیت تصویر را تجزیه و تحلیل می کنیم اما توجه ویژه ای به نوردهی ، فوکوس خودکار و رنگ می کنیم. ما حالت های شب را که باید به صورت دستی فعال شوند ، آزمایش نمی کنیم.

Huawei P50 Pro به لطف عملکرد فوق العاده در همه آزمایش های فرعی ، در رده شب نمره خوبی کسب می کند. حتی زمانی که فلاش برای حالت پرتره در حالت فلاش خودکار فعال نمی شود ، تصاویر نوردهی خوب و محدوده دینامیکی را نشان می دهند. نوردهی نه تنها در چهره سوژه بلکه در پس زمینه نیز خوب است. هنگامی که فلاش فعال می شود (مانند عکس زیر) ، تعادل رنگ سفید و رنگ پوست به اندازه Huawei Mate 40 Pro+، که بهترین دستگاه در رده شب است ، خوشایند نیست.

این نمونه ها عملکرد شبانه هواوی P50 Pro را در حالت فلاش خودکار نشان می دهد.

Huawei Mate 40 Pro+، فلاش خودکار: نوردهی خوب ، رنگ های دلپذیر پوست

Huawei P50 Pro ، فلاش خودکار: نوردهی خوب ، رنگ سبز روی رنگ پوست

در این آزمایشات ما تصاویر را برای مصنوعات نوری مانند وینیتینگ ، شعله ور شدن ، نرمی عدسی در گوشه ها ، اعوجاج و انحرافات رنگی و همچنین پردازش مصنوعاتی مانند خطاهای شبح و همجوشی ، تغییر رنگ و زنگ بررسی می کنیم.

آثار تصویری به طور کلی بسیار خوب کنترل می شوند و این دستگاه در زیر نمره فرعی مصنوعات بهترین دستگاه است. این تصویر نمونه ای از رایج ترین مصنوعات Huawei P50 Pro (aliasing) را نشان می دهد.

در این آزمایشات ما کیفیت تصویر تصویر پیش نمایش و تفاوت بین تصاویر پیش نمایش و تصاویر گرفته شده را تجزیه و تحلیل می کنیم ، به ویژه از نظر نوردهی ، محدوده دینامیکی و جلوه بوکه. ما همچنین هنگام بزرگنمایی با هر دو دکمه یا هنگام استفاده از حرکت زوم کوچک ، صاف بودن تغییرات میدان دید در تصویر پیش نمایش را بررسی می کنیم.

با وجود دور بودن از بهترین دستگاه در این دسته ، P50 Pro بهترین دستگاه هواوی برای پیش نمایش است.

این نمونه ها عملکرد پیش نمایش Huawei P50 Pro WYSIWYG (آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید) را نشان می دهد.

Zoom

Huawei P50 Pro نمره بزرگنمایی ۱۰۷ را کسب می کند. نمره Zoom شامل نمرات فرعی از راه دور و گسترده است. در این بخش ، ما نحوه دقیق دستیابی به این نمرات فرعی را بررسی می کنیم و کیفیت تصویر زوم را در برابر رقبا مقایسه می کنیم.

در این آزمایشات ما عملکرد دوربین فوق عریض را در چندین فاصله کانونی از ۱۲ تا ۲۰ میلی متر تجزیه و تحلیل می کنیم. ما تمام ویژگی های کیفیت تصویر را بررسی می کنیم ، اما به مصنوعاتی مانند انحرافات رنگی ، نرمی لنز و اعوجاج توجه ویژه ای می کنیم.

Huawei P50 Pro به لطف میدان دید بسیار وسیع و محدوده دینامیکی وسیع ، در رده وسیع نمره بالایی را کسب می کند. هواوی در گوشی های پرچمدار اخیر خود دارای توازن بافت/نویز عالی و محدوده دینامیکی وسیع بود ، اما آنها یک محدودیت مهم داشتند: حداکثر میدان دید آنها بطور قابل ملاحظه ای باریک تر از بسیاری از رقبا بود. هواوی با P50 Pro یک دوربین فوق عریض ۱۳ میلی متری را بدون هیچ گونه نرمی و اعوجاج ارائه می دهد و سایر مصنوعات تنها به سختی قابل توجه هستند.

این نمونه عملکرد دوربین فوق عریض Huawei P50 Pro را در شرایط بیرونی نشان می دهد.

در این آزمایش ها ما تمام ویژگی های کیفیت تصویر را در فاصله کانونی از حدود ۴۰ تا ۳۰۰ میلی متر تجزیه و تحلیل می کنیم و به بافت و جزئیات آن توجه ویژه ای می کنیم. این نمره از تعدادی اندازه گیری عینی در آزمایشگاه و تجزیه و تحلیل تصاویر واقعی استفاده می شود.

این دوربین در محدوده متوسط به جزئیات برجسته ای دست یافته و آن را یک پله بالاتر از رقبای خود قرار می دهد. سر و صدای بسیار پایین و محدوده دینامیکی گسترده در همه تنظیمات زوم ، Huawei P50 Pro را به بهترین دستگاه در رده tele تا به امروز تبدیل کرده است.

این نمودارها کیفیت متوسط Huawei P50 Pro را در شرایط مختلف نور در فاصله نزدیک نشان می دهند.

این نمودارها کیفیت متوسط Huawei P50 Pro را در شرایط مختلف نوری در برد طولانی نشان می دهند.

P50 Pro تصاویر دور را با جزئیات عالی در فواصل دور ارائه می دهد. هواوی با لنز تله معادل ۹۰ میلیمتری خود جزئیات بهتری نسبت به Xiaomi Mi 11 Ultra با لنز ۱۲۰ میلیمتری بلندتر خود ثبت می کند. این نمونه ها عملکرد تله هواوی P50 Pro را در برد بلند نشان می دهند.

شیائومی Mi 11 Ultra ، بزرگنمایی برد بلندHuawei Mate 40 Pro+، بزرگنمایی برد بلندHuawei P50 Pro ، بزرگنمایی برد بلند

 

Video

در آزمایشات ویدئویی ما همان ویژگی های کیفیت تصویر را در مورد تصاویر ثابت مانند نوردهی ، رنگ ، بافت یا نویز تجزیه و تحلیل می کنیم ، اما جنبه های زمانی مانند سرعت ، صافی و ثبات نوردهی ، تعادل رنگ سفید و انتقال فوکوس خودکار را نیز شامل می شود.

Huawei P50 Pro نمره ویدیو ۱۱۶ را کسب می کند. نمره کلی ویدیوی یک دستگاه از عملکرد آن نشأت می گیرد و در طیف وسیعی از ویژگی ها همانند نمره عکس به دست می آید. در این بخش ما به این نمرات فرعی نگاه دقیق تری می اندازیم و کیفیت تصویر ویدئو را با رقیب مقایسه می کنیمنتیجه گیری :

✅ نکات مثبت ⇓

❎ نکات منفی ⇓

 • سطح نویز پایین و دامنه دینامیکی گسترده در همه شرایط برای دوربین های اصلی و فوق عریض
 • تراز سفیدی دقیق و طبیعی
 • جزئیات خوب در دوربردهای متوسط و طولانی در داخل خانه و در نور روز
 • نوردهی خوب و محدوده دینامیکی گسترده در فیلم ها
 • انتقال تعادل سفید خوب و فوکوس خودکار پایدار در فیلم ها
 • جزئیات خوب در فیلم های داخلی و نور روز
 • تثبیت کننده موثر ویدئو
 • عمق میدان کم به این معنی است که ممکن است برخی از سوژه ها در پرتره های چند صفحه ای فوکوس نداشته باشند
 • خرابی فوکوس خودکار گاه به گاه در نور کم
 • پیش نمایش تصویر متفاوت از تصویر گرفته شده
 • سر و صدا بر روی بافت در فیلم های کم نور
 • گاه به گاه تعادل رنگ سفید را در فیلم های داخلی و خارجی پخش می کند
 • ناپایداری نوردهی اندک در برخی از ویدئوها

DEXOMARK از شما عزیزان  دعوت می کند تا درباره مقاله های این وب سایت نظرات خود را ارسال کنید. 
ممنون از همراهی شما 🙂
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…