oppo reno


Oppo Reno 10x Zoom :

تولید کننده چینی Oppo در گذشته به عرضه گوشی های هوشمند با فناوری های نوین دوربین مشهور بوده است و آخرین پرچمدار آن یعنی Oppo Reno 10x Zoom ، قطعاً از این سنت پیروی می کند. بزرگنمایی لنزهای نوری ۵x با لایه نوری طراحی شده با پریسکوپ ، زوم Reno 10x در حال حاضر یکی از تنها دو تلفن هوشمند برای ارائه چنین فاصله کانونی طولانی است (دیگری دیگر Huawei P30 Pro). tele یکی از ویژگی های برجسته Reno است ، اما بقیه مشخصات نیز کاملاً شایسته یک گوشی هوشمند رده بالا ۲۰۱۹ هستند. دوربین اصلی از سنسور چهار مگابایتی ۴۸ مگاپیکسلی در کنار لنز دیافراگم سریع f / 1.7 استفاده می کند و یک دوربین فوق العاده با عرض ۱۶ میلی متر نیز در هیئت مدیره قرار دارد. در حالت فیلمبرداری ، Oppo قادر به ضبط ویدئویی با وضوح ۴K با حداکثر ۶۰ فریم در ثانیه است.

کاربران می توانند عکس ها و کلیپ های ویدئویی را روی یک صفحه نمایش ۶.۶ اینچی FHD + AMOLED قاب بندی و بررسی کنند. عکسبرداران سلفی می توانند از دوربین جلوی موتوری استفاده کنند. و تراشه برتر Snapdragon 855 و Qualcomm سیستم عامل اندروید ۹ را قدرت می دهد.

مشخصات دوربین اصلی:
• راه اندازی دوربین سه گانه
• اولیه: سنسور ۴۸MP 1/2 with با لنز دیافراگم f / 1.7 دیافراگم ۲۶ میلی متر ، PDAF ، لیزر AF ، OIS
• فوق العاده گسترده: سنسور ۸ مگاپیکسلی با لنز دیافراگم ۱۶ میلی متر معادل ۱۶ میلی متر
• Tele: سنسور ۱۳ مگاپیکسلی با لنز دیافراگم f / 3.0 با دیافراگم ۱۳۰ میلی متر ، PDAF ، لیزر AF ، OIS
• فلاش دوتایی
• فیلم ۴K ، ۲۱۶۰p / 60fps


Test summary:

oppo reno 2

با داشتن نمره کلی ۱۱۶ دوربین j ، Oppo Reno 10x به راحتی جایگاهی را در ده رده بندی بالای دوربین های هوشمند در حال حاضر ما فراهم می کند ، و این یک گزینه جایگزین بسیار مناسب برای مدل های پرچمدار از مارک های دیگر است. همچنین به لطف عملکرد خوب عکس در اکثر مواقع ، خود نمره عکس ۱۲۵ را نیز کسب می کند.

تصاویر بزرگنمایی Oppo Reno 10x در اکثر شرایط کم نور تا کم نور قرار می گیرند. رنگ ها می توانند در مقایسه با رقابت کمی اشباع به نظر برسند ، اما تعادل رنگ سفید تمایل به دقت دارد و نتیجه ای خنثی می دهد. تصاویر گرفته شده با دوربین اصلی همچنین در نور روشن و هنگام عکسبرداری در محیط داخلی ، جزئیات خوبی را نشان می دهند ، اما برخی از نویزها در همه شرایط نوری به ویژه در نواحی سایه ای قاب قابل مشاهده هستند. آزمایش کنندگان ما همچنین در برخی از تصاویر آثار مصنوعی شبح و زنگ را پیدا کردند.

دامنه بزرگنمایی یکی از ویژگی های سرخط Oppo است و اگرچه لنزهای نوری و فوق العاده گسترده در اکثر مواقع می توانند نتایج خوبی کسب کنند ، هنوز جایی برای بهبود وجود دارد. بزرگنمایی در همه تنظیمات جزئیات مناسب و معقولی را ثبت می کند ، اما کاملاً در همان سطح بهترین های کلاس نیست. آثار مصنوعی فیوژن تصویر می توانند کاملاً سرزنده باشند ، با کشش بسیار مرئی در جزئیات به سمت لبه ها در عکسهای با دامنه متوسط. همین اثر را می توان در عکس های بسیار گسترده مشاهده کرد که علاوه بر این کمبود جزئیات و برخی نویز را به نمایش می گذارد.

oppo_reno_10xzoom-tech4

در حالت فیلمبرداری ، Oppo Reno 10x فیلمبرداری با وضوح ۴K را نشان می دهد که در نور روشن و هنگام عکسبرداری در محیط داخلی ، جزئیات خوبی را نشان می دهد ، در حالی که در اکثر شرایط سطح سر و صدای کم دارد. رنگ ویدئویی برجسته ، با تعادل دقیق رنگ سفید و ارائه رنگ واضح است و فوکوس خودکار در اکثر مواقع ، فقط با برخی از بی ثباتی ها ، بیشتر در نور کم ، سریع و قابل اعتماد است.

ثبات در خنثی کردن حرکت راه رفتن و لرزش دوربین هنگام نگه داشتن دستگاه هنگام ضبط ، نسبتاً مؤثر است. با این حال ، یک اثر ژلو و برخی از تاری حرکت در برخی از کلیپ های نمونه ما قابل مشاهده است. آزمایش کنندگان ما همچنین چندین اثر تصویری را مشاهده کردند ، اما با این وجود ، عملکرد کلی در حال حرکت Oppo آن را ۱۰۰ امتیاز چشمگیر برای Video به ارمغان می آورد.

Photo scores explained:

بزرگنمایی Oppo Reno 10x به ۱۲۵ امتیاز می رسد و آن را در رتبه دهم رتبه بندی عکس قرار می دهد. نمره عکس از زیر نمرات در تست هایی که جنبه های مختلف عملکرد دستگاه را برای تصاویر ثابت در شرایط مختلف نورپردازی بررسی می کنند ، محاسبه می شود. در این بخش ، نگاهی دقیق تر به چگونگی تعیین این خرده امتیازها می اندازیم و کیفیت تصویر را در برابر برخی رقبای اصلی مقایسه می کنیم.

Exposure and Contrast

بزرگنمایی Oppo Reno 10x در این گروه عملکرد خوبی دارد و قرار گرفتن در معرض هدف از صحنه های روشن تا نور کم است. در شرایط بسیار کم نور ، قرار گرفتن در معرض اندکی تاریک تر از بعضی از رقبا است ، اما هنوز هم قابل قبول است. دامنه پویا نیز خوب است اما به اندازه iPhone 11 Pro Max بسیار گسترده نیست. در نمونه های زیر می بینید که دستگاه ها در حفظ نکات برجسته در آسمان بسیار خوب عمل می کنند ، اما تصویر اپل جزئیات لمسی را در چهره سایه دار شخص موجود در صحنه نشان می دهد. تصویر شیائومی برجسته ترین Clipping در ابرها را نشان می دهد.

oppo_reno_10xzoom-tech6-XiaomiMiCC9Prooppo_reno_10xzoom-tech6-AppleiPhone11proMaxoppo_reno_10xzoom-tech5
Xiaomi Mi CC9 Pro Premium EditionApple iPhone 11 Pro MaxOppo Reno 10x Zoom

در مقایسه زیر با هواوی P30 Pro ، هر دو دوربین صحنه دشوار با کنتراست بالا را به خوبی کنترل می کنند ، اما برخی از بریدن برجسته در هر دو تصویر اتفاق می افتد. با نگاه دقیق تر ، می بینید که P30 Pro جزئیات بیشتری را در مناطق سایه زیر پل نشان می دهد.

oppo_reno_10xzoom-tech7-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech7
Huawei P30 ProOppo Reno 10x Zoom

Color:

رنگ در تصاویر زوم Reno 10x به طور کلی دلپذیر است ، با تراز سفیدی دقیق ، اما تمایل دارد کمی اشباع کمتر از رقابت باشد ، همانطور که در نمونه در فضای باز زیر مشاهده می کنید.

oppo_reno_10xzoom-tech10-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech9-AppleiPhone11proMaxoppo_reno_10xzoom-tech8
Huawei P30 ProApple iPhone 11 Pro MaxOppo Reno 10x Zoom

Auto focus:

فوکوس اتوماتیک Oppo Reno 10x Zoom در تست های ما بسیار خوب عمل کرد. در همه شرایط نوری بسیار سریع ، دقیق و قابل تکرار است. در نمودار مقایسه زیر ، می بینید که Oppo به طور مداوم با تأخیرهای کوتاه و طولانی بعد از خاموش کردن دوربین ، حتی در سطح کم نور ۲۰ لوکس ، تمرکز خوبی را ارائه می دهد.

oppo_reno_10xzoom-tech14

Noise:

دوربین زوم Oppo Reno 10x قادر به ضبط جزئیات خوب در عکس های در فضای باز است ، اما به همان اندازه بهترین های این دسته نیست. همانطور که در نمونه بیرونی زیر مشاهده می کنید ، Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition جزئیات اضافی قابل توجهی را از صحنه خارج می کند. P30 Pro از لمس بیشتری برخوردار است ، اما جزئیات آن از نظر ظاهری کاملاً شبیه به Oppo است.

oppo_reno_10xzoom-tech17-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech16-XiaomiMiCC9Prooppo_reno_10xzoom-tech15
Huawei P30 ProXiaomi Mi CC9 Pro PremiumOppo Reno 10x Zoom

نویز درخشان در مناطق سایه دار تصاویری که در نور روشن گرفته شده است قابل مشاهده است. در شرایط داخل خانه ، مانند صحنه نمونه زیر ، سر و صدا کمی بیشتر نمایان می شود. در این مقایسه ، میزان نویز در تصویر Oppo بالاترین است. اپل تمیزتر است اما به همان اندازه دوربین شیائومی تمیز نیست ، که نویز را به خوبی کنترل می کند. همچنین بر روی بازوی سوژه در تصویر Oppo نسبت به دو دستگاه دیگر ، بازوی برجسته تر برجسته وجود دارد.

oppo_reno_10xzoom-tech20-AppleiPhone11proMaxoppo_reno_10xzoom-tech19-XiaomiMiCC9Prooppo_reno_10xzoom-tech18
Apple iPhone 11 Pro MaxXiaomi Mi CC9 Pro PremiumOppo Reno 10x zoom

Artifacts:

مصنوعات تصویر به طور کلی تحت کنترل در زوم Oppo Reno 10x قرار دارند ، و در حالی که آزمایش کنندگان ما شاهد زنگ زدن و شعله ور شدن هستند ، این جلوه ها از همه دستگاههای رقیب بدتر نیست. احتمالاً جذاب ترین مصنوع ، اثر هاله ای است که در برخی از تصاویر مشاهده کردیم ، از جمله در نمونه زیر ، که یک هاله بسیار قابل توجه در اطراف موهای سوژه را در مقابل پس زمینه تک رنگ نشان می دهد.

oppo_reno_10xzoom-tech21

Zoom:

بزرگنمایی Oppo Reno 10x Zoom با تعجب آور در رده های زوم قرار گرفته است ، اما Huawei P30 Pro تنها گوشی دیگر موجود در بازار با یک لنز نوری ۵ برابر و همچنین به اندازه Xiaomi Mi CC9 Pro نیست. نسخه پریمیوم با لنزهای دوگانه تلفن.

از بین رفتن بافت های ریز در فاکتور بزرگنمایی با رنج متوسط قابل توجه است ، اما Oppo از نظر جزئیات در مقایسه با رقابت بسیار خوب است. سطح سر و صد بالاتر از Xiaomi و Huawei است.

oppo_reno_10xzoom-tech24-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech23-XiaomiMiCC9Prooppo_reno_10xzoom-tech22
Huawei P30 Pro,Xiaomi Mi CC9 Pro PremiumOppo 10x Zoom

از دست دادن جزئیات در بازه های طولانی واضح تر است ، اما جزئیات هنوز هم در کنار رقابت خوب است. با این حال ، ما می توانیم برخی از زنگ ها و ضبط غیر طبیعی از جزئیات را در مسافت های بزرگنمایی طولانی مشاهده کنیم.

oppo_reno_10xzoom-tech27-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech26-XiaomiMiCC9Prooppo_reno_10xzoom-tech25
Huawei P30 ProXiaomi Mi CC9 Pro PremiumOppo 10x Zoom

هنگام بزرگنمایی ، Oppo تصاویر را از دوربین های اولیه و تلگرام خود فیوز می کند تا کیفیت تصویر را بهینه کند. با این حال ، مصنوعات فیوژن بسیار قابل توجه است. در تصویر زیر می توانید مرز بین قسمت مرکزی قاب را که با تله لنز گرفته شده بود و مناطق لبه که با دوربین اصلی ضبط شده و به صورت دیجیتالی بزرگنمایی کرده اید ، به وضوح مشاهده کنید. علاوه بر این ، آزمایش کنندگان ما همچنین آثار مصنوعی دیگری را در تصاویر بزرگنمایی ، از جمله هاله و کمبود جزئیات در برخی از بافت ها پیدا کردند.

oppo_reno_10xzoom-tech28

Bokeh:

بزرگنمایی Oppo Reno 10x با نمای طبیعی در حالت شبیه سازی بوکه نتایج خوبی را به شما می دهد. برخی از خطاهای تخمین عمق در اطراف موضوع قابل مشاهده هستند ، اما در کل دوربین کاملاً زیبا سوژه و پس زمینه را از هم جدا می کند ، و تخمین عمق در خارج از منزل با سطح مشابه P30 Pro است. کیفیت در هنگام عکسبرداری در حالت بوکه در داخل خانه اندکی کاهش می یابد.

به غیر از این ، تصاویر شبیه سازی شده همچنین بوکه ای زیبا دارند و نورهای لامپ در پس زمینه کنتراست خوبی را نشان می دهند. سطح سر و صدا در سراسر سوژه و پس زمینه کم و سازگار است و باعث می شود یک ظاهر طبیعی به وجود آید. همانطور که برای حالت استاندارد عکس ، هرچند ، اشباع رنگ کم است.

oppo_reno_10xzoom-tech31-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech30-AppleiPhone11proMaxoppo_reno_10xzoom-tech29
Huawei P30 Pro, bokeh simulationApple iPhone 11 Pro Max, bokeh simulationOppo Reno 10x Zoom, bokeh simulation

Wide:

دوربین فوق العاده گسترده ای معادل ۱۶ میلی متر Oppo دارای یک منظره دید کاملاً گسترده به اندازه iPhone 11 Pro Max نیست ، بلکه عریض تر از Huawei P30 Pro است. جزئیات در مرکز قاب تمایل به خوبی دارد و سطح سر و صدا به خوبی کنترل می شود ، اما ما شاهد از دست دادن جزئیات بسیار شدید به سمت لبه های قاب بودیم. همانطور که با بزرگنمایی ، این نتیجه الگوریتم های فیوژن است: قسمت مرکزی قاب با دوربین اصلی ضبط می شود و لبه ها با اطلاعات تصویری که توسط دوربین فوق العاده ضبط شده پر شده است ، اما انتقال او بین دو دوربین بسیار نیست. به خوبی مدیریت شده است ، همانطور که در نمونه عکس زیر مشاهده می کنید.

oppo_reno_10xzoom-tech34-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech33-AppleiPhone11proMaxoppo_reno_10xzoom-tech32
Huawei P30 Pro, ultra-wideApple iPhone 11 Pro Max, ultra-wideOppo Reno 10x zoom, ultra-wide

Night:

بزرگنمایی Oppo Reno 10x برای عکس های کم نور و شب عملکرد خوبی دارد. در حالت فلاش خودکار ، نوردهی خوب است و رندر رنگی معمولاً دلپذیر است. هنگامی که فلاش در عکس های پرتره قرار می گیرد ، تعادل رنگ سفید و قرار گرفتن در معرض آن برای موضوع به خوبی تنظیم می شود ، اما در هنگام شروع فلاش برخی از شبح ها قابل مشاهده هستند.

oppo_reno_10xzoom-tech36-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech35
Huawei P30 Pro, flash-autoOppo Reno 10x Zoom, flash-auto

با استفاده از فلاش ، تصاویر جزئیات خوب و سطح قابل قبولی از نویز را نشان می دهند. سقوط نور به سمت لبه ها به خوبی کنترل می شود ، اما یک  رنگی مایل به سبز مایل به زرد قابل مشاهده است. با خاموش شدن فلاش ، تغییر رنگ را به سمت رنگ آبی ، همراه با رنگهای اشباع نشده هنگام عکسبرداری در نور بسیار کم مشاهده کردیم.

oppo_reno_10xzoom-tech38-HuaweiP30Prooppo_reno_10xzoom-tech37
Huawei P30 Pro, night modeOppo Reno 10x Zoom, night mode

Video scores explained:

با امتیاز کلی ویدیو ۱۰۰ امتیاز ، Oppo Reno 10x یکی از بهترین مجریان برای Video در بانک اطلاعاتی ما است و فقط توسط Apple iPhone 11 Pro Max و Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition پیشی گرفته است. امتیاز کلی فیلم از عملکرد و نتایج حاصل از طیف وسیعی از ویژگی ها به همان شیوه نمره عکس گرفته می شود: قرار گرفتن در معرض (۸۵) ، رنگ (۹۲) ، فوکوس خودکار (۹۰) ، بافت (۷۵) ، نویز (۸۰) ، مصنوعات (۸۳) ، و ثبات (۹۰).

oppo_reno_10xzoom-tech39

فیلم های ویدیویی ۴K Oppo رنگ برجسته ای را نشان می دهد. با این حال ، تثبیت و عملکرد فوکوس خودکار هنوز جایی برای بهبود باقی می گذارد. رنگ ها به طور کلی با تعادل رنگ سفید واضح است ، اما در برخی از کلیپ ها می توانیم اثر ژلو و تاری حرکت و همچنین برخی از تمرکز مجدد هنگام ضبط را مشاهده کنیم. غیر از این ، تثبیت مؤثر است و فوکوس خودکار سریع و قابل تکرار است و تنها برخی از بی ثباتی ها ، بیشتر در نور کم است.

oppo_reno_10xzoom-tech40

به لطف حالت ۴K خود ، Oppo همچنین در نور روشن و در شرایط معمولی در محیط داخلی جزئیات بسیار خوبی را ثبت می کند ، اما برخی از جزئیات در نور کم از بین می رود ، همانطور که در نمودار مقایسه بالا مشاهده می کنید. در هنگام شلیک در بیرون از خانه میزان سر و صدای کم است و هنوز هم در نور کم به خوبی کنترل می شود ، اما فیلم های داخل خانه صدای نوری درشت را نشان می دهد. آزمایش کنندگان ما همچنین در هنگام سازگاری با شرایط تغییر در نور کم ، به همراه چندین مصنوعات از جمله ناهو زدن روی اجسام در حال حرکت ، بی حس کردن و غرق شدن در برخی شرایط ، متوجه برخی از تغییرات بیش از حد در معرض نور شدند.

نتیجه:

بزرگنمایی Oppo Reno 10x یکی از وسیع ترین دامنه های زوم را که ما دیده ایم ارائه می دهد ، از لنزهای لنز ۱۶mm فوق العاده گسترده تا ۱۳۰ میلی متر ، و عملکرد تقریباً خوبی را در تقریباً همه مناطق در اختیار شما قرار می دهد و خودش یک دوربین  عالی را با نمره کلی ۱۱۶ و a به ارمغان می آورد در رده بندی ما در رده های برتر دهم قرار دارد. بعضی از ماژول های لنزهای زوم و فوق العاده گسترده برای بهبود وجود دارد ، که از مصنوعات فیوژن رنج می برند ، اما در کل ، Oppo برای عکاسان تلفن همراه که می خواهند گزینه زوم کردن روی یک موضوع یا خارج از آن را انتخاب کنند ، انتخاب بسیار خوبی است. میدان دید با عملکرد بسیار خوب ویدیویی که به ترکیب اضافه شده است ، Oppo یک وسیله عالی برای مقابله با هر کار تصویربرداری موبایل است.
نکات مثبت عکس برداری:

• قرار گرفتن در معرض هدف دقیق در اکثر شرایط
• به طور کلی تعادل دقیق سفید
• جزئیات خوب در نور روشن و هنگام عکسبرداری در محیط داخلی
• عملکرد خوب فلش
• فوق العاده گسترده جزئیات مرکزی را در مرکز قاب ارائه می دهد
• عملکرد خوب بزرگنمایی در فاصله نزدیک و متوسط

نکات منفی عکس برداری:

• سر و صدا در مناطق سایه دار قاب
• از بین رفتن شدید جزئیات و نویز در عکس های زوم با دامنه متوسط
• برخی از ناپایداری ها هنگام عکسبرداری در شب تمرکز می کنند
• از دست دادن جزئیات به سمت لبه ها در عکس های فوق العاده گسترده
• نویز و کمبود جزئیات در تصاویر فوق العاده گسترده
• به طور کلی سطح اشباع رنگ پایین است

نکات مثبت فیلم برداری:

• تعادل دقیق رنگ و رنگهای زنده
• جزئیات خوب در نورهای روشن و در محیط داخلی
• سر و صدای کم در فضای باز و در نور کم
• فوکوس خودکار سریع و قابل تکرار در نور روشن
• تثبیت مؤثر

نکات منفی فیلم برداری :

• سر و صدای درخشندگی درشت در تصاویر داخلی
• عدم ثبات فوکوس خودکار در نور کم
• از بین رفتن اندک جزئیات در نور کم
• بیش از حد قرار گرفتن در معرض نور کم است
• مصنوعات مختلفی که در فیلم دیده می شوند

بررسی کاربران
صفحه نمایش 88%
سخت افزار 92%
طراحی 96%
رابط کاربری 84%
عکس و فیلم برداری 90%
خلاصه
90 %
امتیاز کاربر 2.98 ( 19 رای)
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
بارگذاری بیشتر در موبایل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ

بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت سنسور بزرگ بررسی دوربین شیائومی Mi 11 Ultra: قدرت س…