تصویر روبروی دوربین pentax k3


بررسی دوربین Pentax K-3:

Pentax K-3 جدیدترین مدل و جایگزینی با مدلهای Pentax K5-II و K5-II S است که در سال ۲۰۱۲ معرفی شده است. اگرچه این اولین Pentax DSLR است که یک CMOS تثبیت شده ۲۴-Mpix APS-C را ارائه می دهد این سنسور احتمالاً به دلیل ویژگی منحصر به فرد ضد حساسیت انتخابی کاربر  AA شناخته شده است. این ویژگی های هر دو مدل K-5II را در یک دوربین ترکیب می کند و به کاربر امکان می دهد بسته به کاربرد مورد نظر ، میزان تصحیح مویر (موج دار) مورد نیاز را کنترل کند.

Pentax K-3 این امر نه با استفاده از فیلتر نوری مانند گذشته ، بلکه با شبیه سازی اثر از طریق لرزش گیر سنسور در هنگام گرفتن عکس ، بدست می آید. در حالی که خاموش کردن فیلتر حداکثر وضوح  را ارائه می دهد ، دو تنظیم دیگر تعادل بین آن و کاهش مویر(موج دار) ارائه می دهند.

تصویر کناری دوربین pentax k3

علاوه بر گزینه ابتکاری کاهش مویر (موج دار) ، Pentax K-3 ویژگی های مرتبط با یک دوربین در نظر گرفته شده برای استفاده حرفه ای را در خود جای داده است. این دوربین همانطور که انتظار دارید دارای یک بدنه آب بندی شده است (کلیه DSLR های Pentax) ، اما Pentax K-3عکسبرداری مداوم با سرعت ۸.۳fps را ارائه می دهد ، یک سیستم پیشرفته AF 27 نقطه ای (با حساسیت در میزان نور به میزان کم -۳EV). و یک پنتاپریسم شیشه ای با پوشش منظره یاب تقریباً ۱۰۰٪ و بزرگنمایی ۰.۹۵ برابر.

ضبط ویدیو همچنین در لیست اولویت های این شرکت زیاد است و Pentax K-3  شامل ویدیوی کامل            1080 1920 1920 HD در ۶۰i / 50i / 30p / 25p / 24p در MPEG-4 AVC / H.264 است .

نمای بالای دوربین Pentax K-3

مشخصات::

 • ۲۴Mp-x APS-C MOS sensor
 • In-body image stabilization (works with any lens)
 • Selectable, three-stage low-pass filtering
 • ۲۷ Point (23-cross type) AF system (EV-3 to 18)
 • ۱۰۰ % viewfinder coverage, 0.95x magnification (50mm f1.4, at infinity)
 • ۲-inch1037k dot LCD
 • ۱۰۸۰ video at 60i/50i/30p/25p/24p in MPEG-4 AVC/H.264(MOV)format
 • ۱/۸۰۰۰thsecond max shutter speed, 1/180thsec maximum flash sync
 • ۳fps maximum continuous shooting
 • Weather-sealed magnesium-alloy shell
 • Dual SD memory slots

در تست هایی که تیم ما از دوربین Pentax K-3 گرفتیم  نمره ۸۰ امتیاز رو دریافت کرده و میشه گفت جزوه ۲۰ دوربین برتر توی این رنج قیمت می باشد .

نمای با لنز دوربین Pentax K-3

نمای قسمت مانیتور و کلید های جانبی دوربین Pentax K-3


با این حال ، این کمی پایین تر از حد انتظار است. اگر Pentax K-3 یک تنظیم ISO 80 مانند پیشینیان خود ارائه می داد ، نتیجه آن تقریبا به طور مساوی با آنها رقم می خورد.

در نتیجه K-3 برای معیارهای انفرادی Low ISO (پرتره و چشم انداز) دارای نمرات کمی پایین تر است ، اما تفاوت ها بسیار کم هستند ، به استثنای دامنه دینامیکی که K-3 دارای -۰.۷ درجه توقف کمتر از k 5II است. مدلهای کلی .

Pentax K-3 VS Canon EOS 70D VS Nikon D7100:

نمرات کمی پایین تر از Pentax K-3 به این معنی است که آن را کمی پایین تر از رقیب canon خود قرار دارد که دارای یک سنسور مشابه ۲۴ مگا پیکسلی ، نیکون D7100 است ، اما در برابر Canon EOS 70D بسیار خوب است.

Pentax K-3  در عمق رنگ بهتر  از Canon دارای ۲/۳  است اما در حدود ۳/۳ کمتر از Nikon  می باشد. اختلافات بزرگتر را می توان در محدوده دینامیکی مشاهده کرد که در آن K-3 تقریباً ۲+ نمره در پایه ISO نسبت به Canon بالا تر است  و فقط کمتر از ۳/۳ در مقایسه با Nikon نمره پایین تری دریافت کرده است. در نور کم ، قابلیت های Pentax K-3 و nikon برابر هستند ، اما سخت است که بگویید افزایش استفاده از ۱/۳ در برابر canon در استفاده واقعی از می باشد.

مقایسه 3 دوربین

Pentax K-3 VS Sony SLT Alpha 58 VS Sony SLT Alpha 77:

در کنار سنسورهای ۲۰ مگاپیکسلی SONY SLT A58 و A77 که دارای سنسور مشابه ۲۴ مگا پیکسلی CMOS هستند ، Pentax k-3 از نظر عملکرد به ویژه در مقابل مدل قبلی از نمره بهتری برخوردار است.

Pentax K-3 در مقایسه با sony a58،  از عمق رنگ و در محدوده پویا گسترده تر است. اما a77 با کمی اختلاف از نظر عمق رنگ عملکرد بهتری را نشان می دهد.

با این حال ، در حالی که Pentax k-3 در حدود ۲/۳ بیشتر ازو A58 است ، بسیاری از تفاوت در قابلیت های کم نور را می توان به آینه SLT نسبت داد. با این وجود ، K-3 در ضمن ارائه برخی از ویژگی های منحصر به فرد و امیدوارکننده ، همچنان در رده بندی عملکرد سنسور ما بهتر عمل میکند.

مقایسه با دوربین های سونی

با طراحی شفاف فیلتر AA ، معرفی Pentax K-3 باعث تغییر در جهت گیری از سوی سازندگان می شود که انتخاب مدل هایی را ارائه می دهند که فقط با طرح فیلتر آنها متفاوت است. نه تنها انتخاب را در زمان خرید ساده می کند بلکه امکان صرفه جویی در هزینه و بدون نیاز واقعی برای خرید یک کالای دوم برای عملکردهای کمی متفاوت وجود دارد.


ما هنوز قدرت عملکرد سنسور را ارزیابی نکرده ایم اما با توجه به رنگ ، DR و عملکرد کم نور کیفیت خروجی از ویژگی جدید AA بی تاثیر نیست و باعث می شود Pentax K-3 انتخابی بسیار وسوسه انگیز برای علاقه مندان و متخصصان باشد.

بررسی
طراحی 82%
امکانات 89%
بدنه 88%
صفحه نمایش 92%
عکس برداری 80%
خلاصه
86 %
بارگذاری مقالات بیشتر مرتبط
 • بررسی دوربین NIKON DF

  بررسی دوربین NIKON DF: به دنبال چندین سری از تیزرهای تلویزیونی که در ارتفاعات اسکاتلند فیل…
 • تصویر شاخص دوربین

  بررسی دوربین Olympus OM-D E-M1

  بررسی دوربین Olympus OM-D E-M1: Olympus OM-D E-M1 مدل این شرکت است که می تواند جایگزین E-5…
 • بررسی دوربین SONY A3000

  بررسی دوربین SONY A3000

  بررسی دوربین Sony A3000 بررسی دوربین SONY A3000 شرکت سونی با معرفی دوربین دیجیتال SONY A30…
بارگذاری بیشتر در دوربین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بررسی دوربین NIKON DF

بررسی دوربین NIKON DF: به دنبال چندین سری از تیزرهای تلویزیونی که در ارتفاعات اسکاتلند فیل…